Xenon Pe Carisma

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
poloradu76
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 21, 2011 10:50 am

Mesaj de poloradu76 » Vin Ian 21, 2011 11:16 am

EU AM POLISAT FARURILE PE EXTERIOR CU UN POLISH CE IL GASITI PRIN SERVICEURI, POLISH PT MAT PLASTIC
AU DISPARUT APROAPE TOATE ZGARIETURILE

Avatar utilizator
sfy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2012 8:03 pm
Contact:

Mesaj de sfy » Mar Sep 11, 2012 10:33 am

Sal am si eu xenoane pe e de 2 ani jumate. Sunt multumit de ele am schimbat aku o luna un bec k se arsese dar le am schimbat pe amandoua k se vedea diferenta avand in vedere k mi am luat si faruri noi si becul cel vechi se vedea mai alb decat cel nou avand 6000k. Dar fata de becuri normale clar e mai bne. Eu am carisma din 2003 did si tata are din 2001 did modelul cu farurile albe si vreau sa spun cand merg cu a lui noaptea avand si farurile m
Putin matuite, prin oras tot incerc sa aprind farurile, tot am impresia k merg doar cu pozitiile. Dar ii iau si ei si-i si polishez farurile.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Sep 11, 2012 4:38 pm

Si nu te saluta toti de pe contrasens cu flashuri?
Tu vezi bine dar ei?

Avatar utilizator
sfy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2012 8:03 pm
Contact:

Mesaj de sfy » Mar Sep 18, 2012 10:57 pm

nush frate nu mi-a dat nimeni flash foarte foarte rar se mai gaseste vreunu.

Avatar utilizator
sabin.b
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 11, 2011 3:45 pm

Mesaj de sabin.b » Mie Sep 19, 2012 10:32 am

Nu este seară/noapte ?n care să conduc fără să mă deranjeze xenoanele after market ale cuiva, ?nsă, dacă măg?ndesc bine, ?n ultimii 2 ani nu am dat flash la nimeni. Şi ca mine sunt mulţi: trag o ?njurătură şi merg mai departe. Motivul pentru care nu dau flash este pentru a nu-i deranja pe ceilalţi, care nu au nicio vină, ?ntruc?t ?ntotdeauna există şi alte maşini pe drum.
?nsă faptul că cei mai mulţi nu dăm flashuri ?i face pe cei cu xenoane after market să creadă că nu deranjează pe nimeni (sau aproape pe nimeni). Totuşi, toate flashurile din lume nu ar putea schimba nimic. Doar o lege care să interzică xenoanele after market ar putea să ne salveze ochii!
Sorry dacă am fost off topic.

Avatar utilizator
CiprianDascalu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 19, 2012 10:37 pm

Mesaj de CiprianDascalu » Sâm Sep 22, 2012 1:27 pm

Complet de acord cu tine, nici eu nu le dau flash-uri dar adevarul e ca daca se monteaza xenon pe far fara lupa e foarte deranjant pentru ceilalti participanti la trafic, eu ma gandesc sa montez niste lupe bixenon tocmai pentru a nu deranja lumea prin faptul ca eu vad mai bine. Majoritatea xenoanelor de fabrica sunt montate pe faruri cu lupa - sunt cateva exceptii ce-i drept, care pe mine ma mira sincer: Mitsubishi Outlander si Volvo XC90 insa probabil sunt bine reglate si nu deranjeaza.

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Dum Sep 23, 2012 12:35 am

Becul xenon e special pt far fara lupa pe acele masini, si oglinda farului este calibrata special pt becul xenon. De aia nu deranjeaza. Dar da, pe lupa xenonul aftermarket deranjeaza mult mai putin, pt ca lupa are linia de taiere clara. In cele cu far oglinda, daca mai au si sticla cu striatii e jale, lumineaza cu model pe asfalt si in ochii celorlati..ca un disco ball.

Avatar utilizator
bluecarisma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 30, 2013 12:37 am

Mesaj de bluecarisma » Lun Sep 16, 2013 8:44 am

Daca montam xenon(si dorim ca acest lucru sa fie legal),ar trebui si spalatoare la faruri nu?Daca da,e complicat ).
App are cineva becuri de la Phillips xtreme sau Ostram NIght Plus montate pe Carisma?Cum se vede?Ceva diferente fata de ala Oem?

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori