Intretinere Carisma - Revizii

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Aug 08, 2009 2:09 pm

Desi stiu ca este un topic de Revizii Carisma, anumite lucruri elementare le voi scrie aici pentru a ajuta. Multumesc lui ligla pentru suportul oferit mai demult si de unde am unele informatii. Voi scrie exact recomandarile Mitsu, deci orice contrazicere o faceti cu ei....

Editare ulterioara: deoarece am vandut Mitsa la un bun prieten, impreuna cu tot ce aveam (inclusiv documentatie), nu prea mai am fise tehnice despre ea. Caurtand prin calculator (si la cererea unui user pe PM), am gasit manualul de utilizator, unde in ultimele pagini se gasesc destule informatii tehnice despre revizii, etc. Sper sa ajute. L-am atasat [attachment=19627:Mitsubis...r_manual.pdf].

Despre lichide:


Specificatii tehnice:


Consum - asta depinde mult si de talpa si de cum v-ati intretinut masina:


Partea electrica: baterie, bujii, alternator...


Ce tine de roti: jante, cauciucuri....


Transmisie:


Motoare - tip, putere, compresie, etc....:


Orice intrebare se pune doar daca nu se regaseste informatia aici sau se doresc lamuriri suplimentare. Cine mai are si alte chestii utile, rog sa continue topicul. Preferabil, fara off topic (e plin forumul de asta).
Fişiere ataşate

[Extensia pdf a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Avatar utilizator
bogdanpro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 18, 2010 4:38 pm
Contact:

Mesaj de bogdanpro » Mie Aug 18, 2010 5:16 pm

Salve Flo,

Ma primiti si pe mine aici la voi???

Pro

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Aug 18, 2010 5:21 pm

Te primim doar esti mai vechi ca si mine cu Mitsa. Nu te prezinti aici ca e topicul potrivit sa stie lumea de unde am Carisma?

Avatar utilizator
Illusionist
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 28, 2013 3:54 pm

Mesaj de Illusionist » Lun Ian 12, 2015 5:55 pm

Imi poate spune cineva daca stie vreun service sau mester in Timisoara care sa schimbe distributia la Carisma '98 ? Am fost la PitStop cu alte problme si mi-au spus ca nu pot face operatia deoarece nu au documentatie pentru un model ca asta si ca nu-mi recomanda sa merg niciunde in Tm nici macar la reprezentanta, dupa ei solutia ar fi sa merg in alta tara, Ungaria spre exemplu. Am mai intrebat in doua locuri si nu se bagau.

Avatar utilizator
danyel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iul 18, 2015 3:36 pm

Mesaj de danyel » Vin Iul 24, 2015 10:28 pm

Ms pt manual chiar aveam nevoie

Alanaibrahim
EVO I
Mesaje: 4
Membru din: Mar Noi 24, 2020 5:16 pm
Contact:

Re: Intretinere Carisma - Revizii

Mesaj de Alanaibrahim » Vin Noi 27, 2020 5:07 pm

Nu mai văd niciodată acest gen de postare

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori