Stergatoare De Parbriz

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Mai 07, 2009 8:44 pm

Fiind intrebat de un prieten ce dimensiuni sunt la stergatoare de parbriz la Carisma, model >2000, am zis sa postez informatia si aici:
Conform catalogului:
pe fata: 51 si 53 cm
pe spate: 55 cm
originale din fabrica daca nu ma insel sunt Hella si costa undeva la 300 si ceva de lei

In cazul meu, eu prefer sa folosesc pe fata dimensiunile 53 si 55 cm iar pe spate tot 55 cm si sunt multumit de asta. La ora actuala folosesc Valeo, m-au costat vreo 150 de lei in toamna toate 3 insa sincer nu sunt prea multumit de ele, lamelele nu s-au distrus dupa iarna asta (si la mine in Bistrita, iarna este iarna), insa bratele de tensionare parca nu mai apasa bine pe parbriz si sterge cu dare largi, desi lamelele sunt bune. Probabil va urma Bosch Aerotwin sa vad cum merg si daca nici cu alea nu sunt multumit, treb pe d'alea ordinare si le schimb lunar

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Joi Mai 07, 2009 9:37 pm

eu o sa incep invers..cu alea ieftine si apoi din ce in ce mai scumpe....va fi mai ieftin

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Vin Mai 08, 2009 8:14 pm

am cumparat azi 3 stergatoare de la carrefour..10 lei bucata..aero smth..par bune ca tocmai am spalat masina

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori