Line In La Radio Cass Original

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Feb 22, 2009 2:00 pm

La Mitsa mea am RadioCass-ul din fabrica care nu l-as da jos datorita butonul Disp de pe el si la ora actuala pentru a asculta si altceva decat posturile de radio bastinase, mi-am luat un modulator (de care sincer nu sunt multumit ca sare in gaura de la bricheta mereu prin gropile noastre) care face ceva treaba si e un compromis uneori acceptabil.

Ideea e ca Mitsa Carisma mai are un lacas liber la bord si ma gandesc la solutia integrarii unui MP3 player mai de doamne ajuta insa nu stiu cum sa modific pe acolo sa reusesc sa fac o mufa de Line IN la cass-ul original pentru a ma lega la el si sa scot pe el audio in boxe, adica nu m-as atinge de mufele de la cass.

A desfacut cineva bordul si a facut ceva modificari prin zona audio sau , ma rog, oirce sfat e binevenit...caut o solutie audio mai de doamen ajuta fara sa carpesc masina prea tare...

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Feb 22, 2009 5:38 pm

Robby a facut chestia asta, o sa ne dea probabil el mai multe detalii, si eu as fi interesat..

Avatar utilizator
james bond
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 03, 2008 11:08 pm

Mesaj de james bond » Dum Mar 08, 2009 11:29 pm

Salutare! M-am lovit si eu de eceeasi problema la un Mitsu Space Star, dar am rezolvat-o fara sa ma ating de ceva de la masina: exista in magazine niste casete audio care au in loc de banda un cap de redare cu un cablu la care se poate conecta orice dispozitiv audio (MP3 player , CD player etc); se foloseste ca o caseta obisnuita, iar sunetul redat este foarte fidel (cu nici un modulator n-o sa obtii aceeasi calitate!) Auditie placuta!

Avatar utilizator
james bond
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 03, 2008 11:08 pm

Mesaj de james bond » Lun Mar 09, 2009 3:07 pm

QUOTE (chacha @ Feb 22 2009, 02:00 PM) La Mitsa mea am RadioCass-ul din fabrica care nu l-as da jos datorita butonul Disp de pe el si la ora actuala pentru a asculta si altceva decat posturile de radio bastinase, mi-am luat un modulator (de care sincer nu sunt multumit ca sare in gaura de la bricheta mereu prin gropile noastre) care face ceva treaba si e un compromis uneori acceptabil.

Ideea e ca Mitsa Carisma mai are un lacas liber la bord si ma gandesc la solutia integrarii unui MP3 player mai de doamne ajuta insa nu stiu cum sa modific pe acolo sa reusesc sa fac o mufa de Line IN la cass-ul original pentru a ma lega la el si sa scot pe el audio in boxe, adica nu m-as atinge de mufele de la cass.

A desfacut cineva bordul si a facut ceva modificari prin zona audio sau , ma rog, oirce sfat e binevenit...caut o solutie audio mai de doamen ajuta fara sa carpesc masina prea tare...


Salutare! M-am lovit si eu de eceeasi problema la un Mitsu Space Star, dar am rezolvat-o fara sa ma ating de ceva de la masina: exista in magazine niste casete audio care au in loc de banda un cap de redare cu un cablu la care se poate conecta orice dispozitiv audio (MP3 player , CD player etc); se foloseste ca o caseta obisnuita, iar sunetul redat este foarte fidel (cu nici un modulator n-o sa obtii aceeasi calitate!) Auditie placuta!

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Mar 19, 2009 11:36 pm

Am incercat cu caseta dar parca tot nu e pe gustul meu, ce e drept nu am gasit decat o caseta noname la 8 lei (am vazut si pe net Philips dar nu in oraselul meu...)

QUOTE (andrei @ Feb 22 2009, 05:38 PM) Robby a facut chestia asta, o sa ne dea probabil el mai multe detalii, si eu as fi interesat..

Robby mai este prin zona? Poate da un semn ....

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Mar 20, 2009 12:26 am

E destul de ocupat in ultima vreme; o sa incerc sa vb zilele astea cu el.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Mar 20, 2009 12:45 pm

A incercat cineva asta ? Pare o scula buna dar nu stiu care e calitatea....

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Mar 20, 2009 2:10 pm

Si eu cred ca e bun si as si lua unul, doar ca pare sa nu fie compatibilitate cu sistemele de pe mitsu.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Mar 20, 2009 2:17 pm

Am sunat la ei, nu merge decat cu ce e specificat acolo....cica o chestie de soft, deci pica varianta. Am gasit varianta scula (scuzati limbajul ) dar si pretul e cat a lui Terente. Scula este asta si este compatibila, cel putin cu Mitsubishi 9181 care il am eu....mai sapam, poate in doi ani de cand am eu matza reusesc sa o aduc si eu la anul 2009.....deja mi-a mancat la energie de ma omoara ....bine ca nu face figuri de mecanica...

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Vin Mar 20, 2009 2:42 pm

eu il am pe asta....e prea destept pentru ce am eu nevoie oricum..
as mai lua un kit de bluetooth pentru el dar inainte de toate...niste bucati de piele si geamurile negre....hai cu targhetu'

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori