Problema Inchidere Centralizata Carisma

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
mayer_maryus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:19 pm

Mesaj de mayer_maryus » Vin Ian 16, 2009 1:50 pm

Deci cum spune si titlul eu am telecomanda dar nu merge inchiderea si ma enerveaza la culme treaba asta !!!
Mai ales ca e frig afara si sincer nu prea am chef sa caut unitatea centralizata sau siguranta .
deci daca ma stie cineva pe unde se afla aceste minunate 'obiecte' de arta sa-mi zica si mie sa nu ma apuc sa le caut de bezmetic
o ala intrebare : dc nu poate sa mearga ? telecomanda are baterie noua se aprinde ledul cand apas pe butoane dar nu se intampla nimik ...

heelp

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Vin Ian 16, 2009 9:13 pm

o sa-i intreb pe astia de la service de la mine...maine sau marti ..bear with us

Avatar utilizator
Marius
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 02, 2008 5:08 pm

Mesaj de Marius » Sâm Ian 17, 2009 2:18 am

Mie de ex....cand mi se termina bateria....becul inca mi se aprinde dar usa nu se deschide.Sigur tie buna bateria?

Avatar utilizator
mayer_maryus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:19 pm

Mesaj de mayer_maryus » Sâm Ian 17, 2009 10:43 am

bateria este noua (ma refer de la telecomanda) dar nu e pb o mai schimb o data
(sau pot sa-i fac proba cu bateria de la cealalta telecomanda (de la alta carisma ) care merge)


is curios ce vor zice baietzii

Avatar utilizator
mayer_maryus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:19 pm

Mesaj de mayer_maryus » Joi Aug 06, 2009 2:58 pm

s-a rezolvat si foarte simplu...
telecomanda iesise din banda... a apasat pe ambele butoane si a inceput sa mearga:)

Avatar utilizator
mirceaiann
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 01, 2010 11:42 pm

Mesaj de mirceaiann » Lun Mai 10, 2010 3:14 pm

am si eu aceeasi problema ,daca te rog , da mai multe detalii.....masina este inchisa ,cheia in contact , etc.Multumesc anticipat !

Avatar utilizator
mayer_maryus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:19 pm

Mesaj de mayer_maryus » Joi Iun 17, 2010 8:30 am

QUOTE (mirceaiann @ May 10 2010, 03:14 PM) am si eu aceeasi problema ,daca te rog , da mai multe detalii.....masina este inchisa ,cheia in contact , etc.Multumesc anticipat !

man da-mi un telefon ca iti zic si asta cum se rezolva nu pot scrie pe forum cum deschizi un mitsu carisma
asta ar insemna sa legam masinile de stalpi daca citeste cine nu trebuie

0721512694

ps:eu am avut probleme cu telecomanda de la inchidere

Avatar utilizator
sfy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 12, 2012 8:03 pm
Contact:

Mesaj de sfy » Mar Sep 11, 2012 10:08 am

Si eu am avut o data prob cu telecomanda deodata ni mai mergea. Am fost la ei la reprezentanta, mi au bagat leptopul acela sau tester ce o fi la priza masini de la bord partea dreapta a umblat pe akolo si in 2 min a facut-o si se mai si juca pe ea in timpul asta ba deschis ba inchis.

Avatar utilizator
busuuca
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 13, 2012 8:59 am

Mesaj de busuuca » Joi Feb 07, 2013 9:44 am

salut, am si eu o problema cu inchiderea centralizata (este pneumatica), nu se mai inchide porbagajul decat cu cheia si telecomanda functioneaza greu, ce imi sugerati? Problema mare este ca acum locuiesc in Belgia si nu imi pot permite sa merg la mecanic fara sa stiu exact problema si rezolvarea ca au niste preturi la manopera de ti se face rau, de la 40 euro in sus pe ora si nici nu sunt prea buni profesionisti, sunt si puturosi, doar sa le iasa cat mai multi bani. Mentionez ca am o Mitsubica din 2003, 1600i, 103 cp si alearga super pe autostrazi.

Avatar utilizator
veverita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 22, 2012 5:02 pm

Mesaj de veverita » Mar Feb 19, 2013 6:31 pm

sal si eu am avut probleme cu inchiderea,la mine se rupsese un fir care e situat sub pedala de ambreiaj si l-am depistat singur cand apasam pedala,daca din greseala ridicam piciorul mai sus de pedala agatam firele de sub bord si in timp ce cautam cu mana pe cabluri a inceput sa faca scurt si ba se inchidea masina ba se deschidea si firul care iesea dintr-o cutiuta neagra care are si o siguranta in ea se vedea ca abia mai statea,doar ca nu era rupt de tot se tinea numai intr-o lita,rezolvat cu cutitul si patentul....

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori