Salut. Am nevoie de niste pareri!

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Carisma
Avatar utilizator
sebasty3n
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 03, 2008 1:53 pm

Mesaj de sebasty3n » Dum Aug 03, 2008 1:57 pm

Salut. Ma numesc Sebi si in curand voi fi posesorul unui Mitsa Carisma...sau Nissan Primera???.... As avea nevoie de niste argumente pro si contra...ca sa ma pot hotara. E prima mea masina...si nu vreau sa gresesc.....dupa voi care este mai buna...si de ce?...
Va multumesc!

Avatar utilizator
sebasty3n
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 03, 2008 1:53 pm

Mesaj de sebasty3n » Dum Aug 03, 2008 5:08 pm

Apropo...ma refer la Mitsa Carisma din 2001,1.8 gdi,122 cp,visiniu inchis sau Nissan Primera model 2001 tot 1.8,114 cp, argintiu, Klimatronic

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Aug 03, 2008 9:49 pm

Parerea mea este strict legata de Mitsubishi Carisma. Din pacate Primera nu am condus dar Carisma deja, desi o am de 3-4 luni, ma apropii usor de 20 de mii de km si imi formez usor o parere despre ea: este o masina buna, practica, fiabila si fara probleme si ce conteaza mult, comparand cu alte amsini pe care le-am condus, este o masina care iti ofera placere la condus, mai multe poti citi aici: http://www.mitsu.ro/forums/viewtopic.php?t=1087 parerea formata la inceput legat de Carisma se mentine.

Ce as vrea sa mai mentionez este faptul ca 1.8 GDI din cate am citit eu este oricum o motorizare superioara si ca tehnologie celui 1.6i care il am eu si eu pot sa spun ca sunt chiar multumit de 1.6i-ul meu care trage chiar bine o masina asa mare. Conteaza si ce varianta de dotare este, Carisma avand 3 avriante astfel ca vezi ce ai pe ea. Alta punct este bineinteles numarul de kilometrii pe care ii are masina parcursi si asta contand pentru uzura.

Ce este cel mai important si ce imi place mie la Carisma este faptul ca urc in ea si plec oriunde nestresat ca poate pica ceva la ea, asta implicand inclusiv in alte tari adica drumuri de 2-3 mii de kilometrii fara sa ii verific ceva la ea. Urmareste si topicul cu probleme intalnite la Carisma si iti faci o parere in plus, mai ales ca vei vedea ca nu prea sunt probleme


Daca mai pot ajuta cu ceva... just ask

Avatar utilizator
mitsucarisma2000
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mai 03, 2008 8:07 pm

Mesaj de mitsucarisma2000 » Mie Aug 06, 2008 1:16 pm

Eu am cumparat o carisma din 2000 acum 4 luni ,avea la bord 183000 km si am mai facut de atunci aproape 6000 km masina este impecabila , merge perfect nu bate nimic la ea, nu consuma gram de ulei si totul este functional. parerea mea ca este o masina pe care te poti baza.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Carisma”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori