Renault Megane Iii Sedan

Discutii despre alte modele de automobile
Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Vin Aug 28, 2009 7:38 pm

In dimineata acestei zile (28 august) au fost surprinse pe autostrada Bucuresti - Pitesi mai multe modele Renault Megane Sedan camuflate, in teste dinamice.
Cea de a treia generatie a lui Renault Megane Sedan, una dintre cele mai vandute masini familiste in Rom?nia, este aproape de lansarea in showroom-uri. Iar teste cu masini camuflate nu sunt realizate doar in strainatate, ci chiar in Romania, in principal in judetul Arges.

In aceasta dimineata, au fost surprinse cateva astfel de modele Megane Sedan , camuflate, pe autostrada Bucuresti - Pitesti. Se observa usor ca masina este, practic, aceeasi cu Samsung SM3 - ba, daca ne uitam mai atent la partea din spate, putem observa ca sigla nu este rombul Renault, ci ovoidala, specifica modelelor Samsung, comercializate in Coreea.
Un alt aspect important la noul Renault Megane Sedan este portbagajul, care se anunta foarte mare - iar, din pozele spion, se poate observa ca va fi si foarte practic, av?nd o decupare foarte larga. Totusi, la prima vedere, marginea de incarcare pare putin cam ridicata. In rest, silueta este cea a lui Renault Megane 3, modificata, bineinteles, in partea din spate, conform termenului "sedan".
Asteptam cu nerabdare premiera oficiala la Salonul Auto de la Frankfurt, dar, mai ales, anuntarea momentului lansarii pe piata romaneasca si gama de preturi. Oricum, noul Renault Megane Sedan se anunta un competitor serios pentru Skoda Octavia.
Aparitia noului Megane III Sedan va mai avea o consecinta: super-oferte la generatia actuala. Deci toamna aceasta amatorii de chilipiruri in materie de masini noi ar trebui sa fie atenti la ofertele Renault pentru modelele Megane II sedan de pe stoc.
Fişiere ataşate
7.jpg
7.jpg (31.88 KiB) Vizualizat de 5435 ori
6.jpg
6.jpg (34.41 KiB) Vizualizat de 5447 ori
5.jpg
5.jpg (37.94 KiB) Vizualizat de 5436 ori
4.jpg
4.jpg (34.87 KiB) Vizualizat de 5447 ori
2.jpg
2.jpg (75.21 KiB) Vizualizat de 5443 ori
1.jpg
1.jpg (35.6 KiB) Vizualizat de 5438 ori

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Sep 01, 2009 12:36 am

Hmm.. ma intreb daca nu cumva le-or fi facut chiar la Pitesti..

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Mar Sep 01, 2009 6:22 am

Viitorul Megane Sedan se va numi Renault Fluence si va fi asanblat tot in Turcia.
Detalii si poze aici: http://www.netcarshow.com/renault/2010-fluence/

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Sep 02, 2009 9:35 am

Doamne ce idos e, pe langa Megane III Coupe care e superb.

Vorba unuia de pe daciaclub, parca e noul Lancer in fata...lol

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte marci”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori