Tv De Vazut In Masina/ Lancer 2.0did

Modificari aftermarket ale instalatiei electrice
Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Joi Oct 27, 2011 2:32 pm

Salut.

Vreau sa va cer si eu o parere. Am un Lancer 2.0 did 2009 . Am montat pe masina ca accesoriu, o camera pentru marsarier. Este de fapt o oglinda retrovizoare montata peste cea din interiorul masinii. In momentul cand dau in spate observ in oglinda ceea ce este in spate, iar cand decuplez camera este ca orice oglinda retrovizoare norala. Eu am inteles de la service , de unde mi a montat camera ca pot viziona filme pe ea. Dar eu vreau sa vad la aceasta oglinda posturi tv, gen Antena 1,3 Realitatea, Tvr sau ce s-o prinde. Exista vre-o posibilitate sa prind posturi tv?


Stiu ca cei de la Mercedes au la masinile lor posibilitatea sa vada posturi tv, contra unui abonament lunar. Cand stai la semafoare sau astepti pe cineva te uiti la tv.....

Oare la noi , la Mit Lancer se poate face asa ceva?
Mersi

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Oct 27, 2011 5:36 pm

poti vedea posturile tv cu un tuner dvb-t. se alimenteaza cu curent si se leaga la unitatea video. acum depinde de oglinda ta, daca are intrari pentru un tuner tv.
uite un tuner dvb-t

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mar Noi 01, 2011 10:56 pm

Salut.

PT COJAK dar si pentru cei intersati.


Camera am cumparat-o odata cu masina. In 2009 cand am luat masina le am zis celor de la Mit ca vreau pe masina senzor fata-spate si camera. Iar cei de la Mit Expozitiei , super draguti mi au zis ca, decat sa dau 2000 de euro sa mi monteze sistemul cu camera asa cum au ultimele modelele lancer cele care au si piele in interior, ultimul nivel, au zis ca monteaza aceasta camera. Atasat aveti si niste poze. In jur de 300 de euro a costat . Eu cand am luat masina de la ei era deja ehipata cu toate dotarile pe care le am dorit. Cel mai bine, da o fuga la Mit si vorbeste cu cei de acolo.

Scrie răspuns

Înapoi la “Electrica auto”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori