aprinderea farurilor la deblocarea usilor

Modificari aftermarket ale instalatiei electrice
Avatar utilizator
iulian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 12, 2008 1:19 pm

Mesaj de iulian » Joi Noi 13, 2008 12:33 am

am citit manualul si nu este precizat nimic in legatura cu asta. am observat ca nu sunt singurul care s-a lovit de chestia asta. si cix are o "problema" asemanatoare, daca nu chiar cea pe care am intampinat-o si eu ... din felul in care mi-ai raspuns tind sa cred ca te-a deranjnat ceea ce am spus eu si anume ca unii nu au inteles ce e cu farurile. imi cer scuze, nu am spus-o cu rautate. am mai spus-o si o repet : nu doresc decat sa aflu care e treaba cu farurile, pt ca eu personal nu consider ca e vreo defectiune cum spun altii

Avatar utilizator
iulian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 12, 2008 1:19 pm

Mesaj de iulian » Dum Noi 16, 2008 11:38 am

nu a mai aflat nimeni nimic ?

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Noi 16, 2008 12:15 pm

Hai ca o sa dau atentie sa vad cum face la mine . Putina rabdare .
Dupa parerea mea , daca se intampla ceva asa aleatoriu , eu zic ca e defectiune .

Ma interesez si iti spun cum sta treaba .
Bafta!

Avatar utilizator
iulian
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 12, 2008 1:19 pm

Mesaj de iulian » Dum Noi 16, 2008 6:04 pm

da, e ceva aleatoriu ... seara trecuta spre exemplu, am cobor si am incuiat masina de multe ori, dar nu s-au aprins desi era bezna, ceata si frig. ma asteptam sa se aprinda pt ca de obicei in conditiile astea se intampla. multumesc pt ajutor si astept cu nerabdare solutii, raspunsuri

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Noi 17, 2008 8:58 am

Am facut si eu o mica ``inspectie`` la mine de fiecare data.... se sting dupa ce scot cheia din contact si deschid usa, si se aprind cand intru in masina si bag cheile in contact. pana acum nici o anomalie . Mi-as fi dorit ceva gen ``Follow me Home`` adica dupa ce scot cheia si deschid usa... inchid masina si dupa 30 de secunde sa se stinga farurile. Parca am citit ceva de genul in carte dar trebuie sa ma uit mai atent.

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Lun Noi 17, 2008 9:12 am

:shock: mi sa intamplat si mie sa se aprinda farurile cand descui masina... mie imi place, dar cum sa fac sa fie asa de fiecare data...

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Noi 17, 2008 9:21 am

A da.. si asta mi-ar placea pe langa Follow me Home ala .

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Lun Noi 17, 2008 10:24 am

Inca nu am testat inca la Instyle, oare pot modifica din MMCS parametrii pentru asta? Sa se aprinda cand deschid usile?

Cix?

Oricum cand plec de la birou direct asta o sa testez

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Noi 17, 2008 12:51 pm

Va urasc!

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Noi 17, 2008 2:23 pm

QUOTE (Speedy)Inca nu am testat inca la Instyle, oare pot modifica din MMCS parametrii pentru asta? Sa se aprinda cand deschid usile?

Cix?

Oricum cand plec de la birou direct asta o sa testez
Eu am intrat si am modificat cam tot ce se poate modifica din MMCS si nu stiu de vreo setare pentru asta. Era una legata de lumini care nu stiam ce face (incepea ceva de genu "Link highlights with.. "). O sa incerc si eu sa vad.
Din MMCS am schimbat ca atunci cand incui masina sa clipeasca avariile de 2 ori si cand o descui sa faca doar 1 data. Mai sapam.

LE: Era o prostie ce am scris mai sus ("Link highlights with.. ") se pare ca era doar in imaginatia mea. In MMCS nu e nici o setare legata de aprinderea luminilor din telecomanda.

Scrie răspuns

Înapoi la “Electrica auto”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori