Superformance Acd

Modificari pt performanta: resoftari, evacuare, turbo, etc.
Avatar utilizator
SKN-TUNING
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 18, 2009 2:43 pm

Mesaj de SKN-TUNING » Mar Dec 14, 2010 12:25 pm

Performanta incepe cu Mitsubishi Lancer EVO 7, 8 sau 9, dar nu se opreste la usa fabricii. Daca detii o asemenea supermasina, acum o poti trezi cu adevarat la viata, nu printr-un tuning agresiv al motorului, ci printr-unul mult mai inteligent!



In premiera absoluta in Romania, Superformance iti duce Evo-ul intr-o treapta superioara a performantei, prin rescrierea programului de transmisie din calculator (TCM ? Transmission Control Unit), pentru un comportament perfect adaptat conditiilor, starii de spirit si abilitatilor tale de pilot.



Programul revolutionar Superformance ACD schimba total comportamentul masinii tale prin remaparea celor 3 moduri de lucru ale TCM-ului: Tarmac/asfalt, Gravel/macadam si Snow/zapada cu programe noi.



Castiga stabilitate in viraje, anuleaza tendintele subviratoare, sporeste aderenta ? orice vrei de la EVO-ul tau, noi ti-l ?dresam? sa se ridice la nivelul cerintelor tale.



Superformance ACD iti ofera o serie de programe special dezvoltate pentru ca tu sa te bucuri de noi performante la volanul EVO-ului personal.



Urca o noua treapta a performantei Evo-ului tau la http://www.superformance.ro/superformance_acd.html



Superformance ACD ? in premiera absoluta in Romania si chiar la nivel european, unde foarte putine firme de tuning pot oferi acest nivel de performanta posesorilor de Lancer Evo 7, 8 sau 9!



Rafinarea performantei Evo-ului tau incepe cu Superformance ACD ? primul program care rescrie modurile de lucru ale Unitatii de Control a Transmisiei cu setari noi, mult mai potrivite stilului tau de pilotaj/sofat si experientei tale la volan.



Pentru mai multe informatii poti suna la 0742.000.361 sau poti trimite un email la andrei@superformance.ro . Detaliile despre programele dezvoltate pana in present precum si descrierea lor urmeaza sa fie lansate in curand.
Fişiere ataşate
Superformance_Logo_fond_alb_virgula.jpg
Superformance_Logo_fond_alb_virgula.jpg (9.76 KiB) Vizualizat de 6346 ori
ACD_EVO.jpg
ACD_EVO.jpg (34.54 KiB) Vizualizat de 6390 ori

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Lun Dec 20, 2010 3:52 pm

Tot ce am citit despre evo sustine sloganul "evo redefines cornering". Chiar mai e nevoie de rescrierea programului de transmisie?

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Dec 20, 2010 6:25 pm

Cum se testeaza asta in afara de 3 drifturi la care proprietarul supus placebo-ului zice: WOW.... ?

Avatar utilizator
Dennis_TL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 15, 2008 5:02 pm
Contact:

Mesaj de Dennis_TL » Lun Ian 10, 2011 10:15 am

cine vrea sa mearga mai tare pe curbe are nevoie de o alta setare a diff interaxial si blocant pe spate. cam toata lumea renunta la ACD de la o anumita putere in sus.

Avatar utilizator
andreitentean
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 28, 2011 5:04 pm

Mesaj de andreitentean » Mar Iun 28, 2011 5:23 pm

Nimeni nu renunta la ACD , este un dif electronic foarte destept si foarte tapan, nu vad de sa renunte cineva la ACD !!!
Eu am pe masina 3 fisiere noi in calculatorul de transmisie de la evo-ul meu si pot spune ca sunt diferente majore de comportament, unul dintre aceste programe este plictisitor de aderent si ofera un comportament incredibil de neutru, non-fun dar eficent.

Scrie răspuns

Înapoi la “Performance Tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori