Filtre De Aer Itg

Modificari pt performanta: resoftari, evacuare, turbo, etc.
Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Dec 16, 2009 5:36 pm

Eu ma gandesc sa cumpar un filtru panel de la ITG. In tara, am gasit la exelixis la 47euro, fara transport. Am discutat cu un baiat ce are o firma din UK, care le vinde la 40lire(pret asemanator).
Chestia e ca, am discutat cu andrei si ar vrea si el si am zis sa postez, poate mai vrea si altcineva. Am vorbit deja cu baiatul din UK si a spus ca la 10 filtre, face pretul in 35lire, sau 350lire tot pachetul, de 10 bucati.

Acum mai urmeaza sa vorbim cu cei de la exelixis.ro, sa vedem ce discount ne fac ei pentru un group buy si daca ne conditioneaza la un numar minim.
Am deschis topic-ul sa vad doritorii, poate daca ne mobilizam si se gasesc doritori, pe la sfarsitul lui ianuarie ne bagam

Mai jos, atasat un test intre filtrele panel, de la MIRA










Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Mie Dec 16, 2009 7:55 pm

Am vrut si eu sa-mi pun un filtru conic ITG, am fost la exelixis sa vad care-i treaba...au zis ca imi pot face tot ei adaptorul pt debitmetru (extrem de scump - 200lei o porcarie de teava sudata, dar nah..nu aveam alta oferta) si si ca e gata in 4 zile, dupa 4 zile i-am sunat si nici nu se apucasera de treaba si nici dupa o saptamana nu m-au sunat sa-mi zica ca e gata, deci sunt foarte neseriosi cei de la exelixis. Daca se pot aduce in group buy si filtre conice nu doar pannel sunt si eu interesat.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Dec 16, 2009 9:26 pm

Sunt si conice, baiatul de care va spuneam din UK, are pe langa un CZT, un Lancer de 1.6 si are filtru conic.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Dec 17, 2009 8:05 am

cum dracu s-au gasit ei sa atace exact pe K&N? adica cel mai mare (parerea mea) de producator de filtre sport.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Joi Dec 17, 2009 3:29 pm

Am impresia ca K&N e un mare fis! sunt deja over-rated.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Joi Dec 17, 2009 4:40 pm

asa e..de aia merg si eu pe ITG. Am vrut sa-mi pun perrin dar nu au distribuitor in tarisoara noastra din lumea a4a

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Dec 17, 2009 5:16 pm

bagati si voi un pic geana pe la discovery la emisiunile cu auto si o sa vedeti ca inevitabil filtrle de aer pe care le folosesc cam toti pacolo (chip foose si altii), sunt k&n.
chiar asa toata lumea e prosti? daia au ajuns sa aibe emisiuni pe la teve? si nu vorbesc de emisiuni la otv, taraf tv si pro teve. vorbesc de discovery.
asta e parerea mea, nu va lasati influentati de mine doar mi-am exprimat indignarea.
bafta la cumparaturi.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Joi Dec 17, 2009 5:20 pm

Nu cred ca chip foose face masinile de la overhaulin din banii lui Toate piesele sunt oferite de sponsori, deci daca K&N, atat de ahtiati dupa reclama, il sponsorizeaza..asta pune. Nu a zis nimeni ca sunt proaste, dar nu sunt cele mai bune si sunt si scumpe fara motiv.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Dec 17, 2009 5:25 pm

explicatia ta este buna, dar este punctuala. mai sunt multe emisiuni cu si despre masina "manufacturate" si modificate pe respectivele canale de teve.
chip foose a fost doar un exemplu. nici nu ma prea omor dupa ideile lui de styling.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Joi Dec 17, 2009 5:43 pm

Stefan, aleg ITG pentru rezultatele ce le-a dat pe CZT, poti sa incerci pe cztoc.co.uk sa vezi ce zic baietii de dincolo de ele. Cei care si-au facut instalatii cu filtre conice.

Scrie răspuns

Înapoi la “Performance Tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori