Racingcode Evo9 Cel Mai Bun Timp-dragracing

Modificari pt performanta: resoftari, evacuare, turbo, etc.
Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Lun Mar 30, 2009 4:29 pm

Nu mai abate in fel si chip discutia.

Era vorba strict despre vorbele tale: un timp foarte bun pt. Europa pe 400m (cu afirmatia asta chiar te-ai intins), care de fapt au fost 380, dar din informatiile tale 390, dar de fapt nu prea au relevanta rezultatele ca nu stiu ce-a relevat FRAS, ca nici in Ungaria, pardon in strainatate, n-a masurat nimeni nimic (desi la ei se lucreaza cu Xmas tree, panouri de afisaj si alte nimicuri) si blablabla. Te rog frumos, nu insulta inteligenta unora de pe-aici.

Ce incredere vrei sa aiba clientii in tine cand tu prezinti denaturat si incerci sa abati discutia de la lucruri cunoscute sau usor verificabile... Asta nu e pasiune, e propaganda.

Hai sa incercam totusi sa vedem ce timpi au avut Vectra si EvoX Raz.

@Doc, intr-adevar e un timp bun dar nu e timp de FWD cu pana-n 250 CP deci e clar cat de precise sunt masuratorile.

Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Lun Mar 30, 2009 6:13 pm

Nu pot sa spun decat ca aberezi rau de tot fara ca macar sa fi fost acolo.

Sincer cred ca rezultatele sunt cele care vorbesc pentru noi.
Nu trebuie sa convingem pe nimeni si nici sa ne justificam in fata vreunui prost!
Va astept la start cu masini mai rapide si mai fiabile!

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Mar 30, 2009 6:21 pm

Parerea mea (care este) e ca domnul SEBASTIAN ar trebui sa ne paraseasca. A intrecut deja orice limita.

Domnul nostru abereaza intr-un stil foarte bine impachetat (trebuie sa recunosc) stie sa expuna frumos adevaruri partiale astfel incat in mintea unora sa para un adevarat profesionist. In realitate nu e decat un beeeeeeeep care nu face altceva de minim o luna decat bage bullshit mult si degeaba pentru ametit prosti, ca sa nu mai zic de REPETATELE atacuri adresate altor tuneri.

Se pare ca nu este in stare sa priceapa care e problema (sau se face) iar noi, aceasta comunitate nu ar mai trebui sa ii toleram rahaturile. Stiu, exista moderatori, admini, dar ei au regulament in spate. Aici nu e vorba de regulament. Aici deja e vorba de bun simt (de fapt lipsa lui).

Avatar utilizator
T@zmania
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 29, 2009 9:07 pm

Mesaj de T@zmania » Lun Mar 30, 2009 6:42 pm

de subarul negru facut de racing code pe care l-am mucificat de ce nu spui nimic?
zici doar ca inca nu e reglat si alte nimicuri,dar proprietarul a recunoscut ca masina are 400+cai si ca e si resoftata si reglata si in mintzile ei....
cum itzi explici ca o masina racing code[tuner de renume in romania]ia bataie de la o masina batrana de 19 ani si cu tuning facut in fatza blocului de proprietar;)...
astept un raspuns concret si te rog nu o da in diverse,dupa cursa am vorbit cu el si mi-a spus ca nu a ratat nimic,masina merge bine dar atata poate!!!eu am mers cu 1.3 in turbina,cand de obicei merg undeva la 1.6 constant;)
sa intzeleg ca masina respectiva nu are puterea pe care tu ai declarat-o proprietarului?
astept cu mare interes raspuns.
si legat de dgh...mare respect ptr ce a facut cu masina aia,dar aia nu e masina de 402 m...masina aia nu reuseste ssa puna puterea jos la start si pierde foarte mult.daca baluba se dadea din mers cu dgh altul era rezultatul;)
te rog nu ma uita cu raspunsul si nu pe privat daca se poate.
multumesc si tot respectul ptr toti de pe forum

Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Lun Mar 30, 2009 7:41 pm

Eu nu am de facut justificari,nu cunosc, habar nu am nu e masina mea e doar o masina resoftata de noi acum ceva timp.
Daca era masina mea puteam sa-ti raspund.
Daca vrei sa mai faci o intrecer te astept azi in jurul orelor 22 la Bucuresti si eu am sa vin cu cozonacul un Forester de +300cp. Asta e masina mea de casa de toaa ziua si trage onorabil, poate chiar ma invingi altfel ce sa spun eu.
Intreaba propietarul masini respective.
Un lucru e cert, nu stiu de ce te mira la investitia care s-a facut in Opel la turbina pe care o are e normal sa faca un STI cu interne de serie, daca tunez o Dacia bine cu f multi bani bagati bine in ea poate ca bate si ea acea Vectra...
Subiectul de aici oricum nu este acesta iar moderatorii poate ca ar fi cazul sa se sesizeze, in plus tu nu esti cine pretinzi ca esti. Nu tu esti propietarul acelui Opel.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Mar 30, 2009 9:00 pm

QUOTE (SEBASTIAN @ Mar 30 2009, 07:41 PM) Subiectul de aici oricum nu este acesta iar moderatorii poate ca ar fi cazul sa se sesizeze,...

Am zis ca nu ma bag in aceasta discutie contra dar fara suparare, ai ceva tupeu, moderatorii nu trebuie sa se sesizeze si la fraza ta anterioara?

QUOTE (SEBASTIAN @ Mar 30 2009, 06:34 PM) Nu trebuie sa convingem pe nimeni si nici sa ne justificam in fata vreunui prost!

Eu zic sa ne mai cenzuram in public, nu crezi?

Avatar utilizator
SEBASTIAN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 22, 2007 7:28 pm

Mesaj de SEBASTIAN » Lun Mar 30, 2009 9:32 pm

EU zic sa nu mai aberati pe tema asta fara fapte concrete si sa nu provocati astfel de discutii.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Mar 30, 2009 9:45 pm

...si tu sa reactionezi fara eleganta la ele....


Cu asta ma retrag, ca deja discutia o ia pe aratura. Scuze pt offtopic.

Avatar utilizator
ElSpa
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Aug 12, 2008 7:10 am

Mesaj de ElSpa » Lun Mar 30, 2009 9:50 pm

nebunule tu esti ?

Daca da, ar trebui sa iti revii pentru ca bati campii, iti spun cu tot respectul si"prietenia" pe care o aveam impreuna (ar trebui sa regret sfaturile care ti le-am si restul chestiilor cu care am incercat sa te ajut ?, stii tu care, poate iti aduci aminte o zi de vara trecuta cand te duceai la borla.....).
Inainte sa ne dam ce discutie am avut ? nu ti-am spus ca masina are o eroare si ca face variatii de boost si ca ambreiajul e terminat ? ti-am spus eu ca masina e perfect reglata si merge mai bine ca oricand ?
Faptul ca ti-am spus ca nu am ratat nimic inseamna ca masina atat a putut in acel moment si ca eu nu am ratat nici o viteza (de fapt la asta m-am referit). Masina a mers mai bine de atat si va merge mai bine, tind sa cred ca mai bine ca vectra uitatandu-ma la timpul scos.
Si ca sa iti faci o idee, in cursa urmatoare cu un bmw, am scos un timp mai bun decat ai scos tu in ambele curse, mi se pare cu 0.08 sec.

Situatia in care ne-am dat pentru fun din puctul meu de vedere este una unica si nu se va mai repeta pentru ca vad ca incepi sa cazi in laudarosenie grava.
Sper sa realizezi ca ai dus discutia prea departe si sa iti ceri scuze cel putin fata de mine, pentru ca nici prin gand nu mi-a trecut ca vei da nastere la o astfel de disputa in care vectra e regina liniutelor, mai ales ca nu am comentat in nici un fel rezultatul cursei la momentul respectiv si nici pana acum.

bafta si revino-ti ca aveam treaba impreuna si nu vreau sa "ne stricam" .

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Lun Mar 30, 2009 9:52 pm

si noi zicem sa se faca un poll daca sa-ti iei ban sau nu....ca nu ai venit cu nimic nou pe aici si se pare ca sunt useri fara ateliere de tuning care au mai multe cunostinte de impartit cu noi decat tine.
In momentul in care cineva indrazneste sa te contrazica sau sa aduca argumente reale ca ceea ce vii tu sa prezinti sunt de fapt niste inventii incepi sa-i ceri sa inceteze, sa-l acuzi de tot felul de minciuni, eviti intrebarile directe si as umple asa o pagina daca as mai continua.
Culmea ca sunt useri care din 3-4 posturi au oferit informatii mai pertinente decat tine si sunt mult mai demni de incredere.Eu nu sunt un cunoscator in ale tuningului, dar sunt mai curios din fire si imi place sa aflu lucruri noi mai ales daca sunt legate de mitse.
O seara buna si hai cu poll-ul

Scrie răspuns

Înapoi la “Performance Tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori