angel eyes pt lancer?

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Scrie răspuns
Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Mie Dec 10, 2008 10:34 pm

asta e xenon? sau beg din ala alb puternic...

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Joi Dec 11, 2008 8:38 am

E Bec... Philips Blue Vision ... e undeva la 40-50 RON bucata... ma gandesc sa-mi pun si eu pe faza lunga...

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Joi Dec 11, 2008 9:05 am

QUOTE (Vibe @ Dec 11 2008, 08:38 AM) E Bec... Philips Blue Vision ... e undeva la 40-50 RON bucata... ma gandesc sa-mi pun si eu pe faza lunga...
pai ai zis ca-ti da eroare pe computer... sa-mi zici cum se comporta la faza lunga si de unde ai procurat, sa codul produsului... ms...

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Joi Dec 11, 2008 9:14 am

Cred ca ma confuzi:) ...

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Joi Dec 11, 2008 1:16 pm

QUOTE (Vibe @ Dec 11 2008, 09:14 AM) Cred ca ma confuzi:) ...
mi-am dat seama unde am gresit, dar nu am mai putut sa editez post-ul... sorry...

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Dec 11, 2008 7:24 pm

sunt becuri philips blue vision model hb4 pentru faza scurta, luate de la aspad.ro cu 96 lei doua bucati.
se monteaza foarte usor, doar pe partea dreapta trebuie sa scoti recipientul de antigel si sa aveti grija sa nu atingeti becurile cu mana.
in rest fata de cele stock este o diferenta foarte mare, sunt mult mai puternice in sensul ca au lumina mai alba si mai bine conturata.
stiu ca nu este ca xenonul, dar decat xenon aftermarket, mai bine cu becuri din astea
.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Dec 12, 2008 9:09 am

Nu inteleg partea : "decat cu xenon aftermarket, mai bine cu becuri din astea.''. Ma poti lamuri? Multumesc.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Dum Dec 14, 2008 9:05 pm

QUOTE (Vibe @ Dec 12 2008, 09:09 AM) Nu inteleg partea : "decat cu xenon aftermarket, mai bine cu becuri din astea.''. Ma poti lamuri? Multumesc.

din ce am citit montarea becurilor cu xenon after market ridica urmatoarele probleme:
-becurile xenon de regula se monteaza in faruri cu lupa, pentru ca, in farurile normale bat foarte sus si deranjeaza ceilalti participanti la trafic, de fapt proeicteaza lumina pe partea superioara a farului si de acolo direct in ochii celorlati soferi.
-se monteaza in faruri cu sticla clara nu cu model, pentru ca modelul din geamul farului imprastie lumina in mod deranjant
-farurile cu xenon din fabrica au instalate un dispozitiv de reglare a farurilor automat pe verticala care se regleaza automat in momentul in care masina urca o rampa sau coboara o panta.
- farurile cu xenon trebuie sa aibe obligatoriu instalatie de spalat faruri, pentru ca orice murdarie aparuta pe geamul farului imprastie lumina in mod deranjant si ilegal ( in unele tari din ue e ilegal sa montezi becuri xenon la faruri fara instalatie de spalat )
- daca ai masina in garantie trebuie sa le montezi la dealer la pret dublu fata de alte service-uri
- un bec xenon bun si de firma adica Philps costa cam 500 lei bucata, daca il schimbi cand se arde.
acum, noi avem geamuri clare, fara model si daca e farul bine reglat nu cred ca deranjeaza foarte tare pe ceilalti soferi.
e decizia fiecaruia daca isi pune sau nu becuri xenon, dar inaite de aface aceasta operatiune eu zic sa citeasca foarte bine si sa se documenteze.

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Dum Dec 14, 2008 10:59 pm

nu pierzi garantia...

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Dec 15, 2008 8:46 am

Ca o completare... : nu e dublu montajul in service . In rest fiecare cu parerea lui. Daca sunt o gramada de tarani care isi monteaza xenon-ul in fata blocului si cum le-au pus au si plecat ``sa se rupa in gura`` ca au xenon asta nu inseamna ca nu sunt si persoane care isi monteaza xenon si le si REGLEAZA astfel incat sa nu creeze probleme in trafic.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori