angel eyes pt lancer?

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Scrie răspuns
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Dec 15, 2008 6:49 pm

nu am nimic impotriva farurilor cu xenon, sau impotriva celor care si le monteaza si le folosesc corect, ci doar am expus niste informatii pe care le-am cules de pe net. Daca cineva vrea sa-si puna faruri cu xenon e treba lui atat timp cat le foloseste corect pe drum, adica reglate cum trebuie si sa nu ma deranjeze pe mine ca participant la trafic. Si pe mine ma intereseaza sa-mi montez xenon, dar tocmai din aceste motive caut ceva de calitate si nu la preturi exorbitante.
Apropo, la mcar am intrebat si o instalatie xenon costa cam 200 euro fara tva + montaj, iar avand in vedere cotatia leu-euro si costul de manopera mcar/ora, faceti si voi socoteala cat inseamna in lei si o sa vedeti ca iese cam dublu fata de petul altor instalatii de pe piata.

Avatar utilizator
gabor13us
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 16, 2008 12:12 pm

Mesaj de gabor13us » Mie Dec 17, 2008 11:52 pm

de ce zici ca bate in sus xenonul aftermarket? doar se poate regla inaltimea...
eu mi-am pus xenon de la philips si a costat cu tot cu montaj cam 550 ron.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Dec 18, 2008 7:53 pm

QUOTE (gabor13us @ Dec 17 2008, 11:52 PM) de ce zici ca bate in sus xenonul aftermarket? doar se poate regla inaltimea...
eu mi-am pus xenon de la philips si a costat cu tot cu montaj cam 550 ron.
se poate regla daca stii, sau daca stii sa le reglezi.
nu neaparat ca bate in sus, ci proiecteaza lumina in parte de sus a farului, iar de acolo direct in ochii celorlalti soferi, dar daca reglezi cum trebuie farul cred ca problema se rezolva.
ceea ce am expus eu mai sus,sunt idei discutate pe alte forumuri e alti soferi, si uitandu-ma atent la masinile cu xenon aftermarket am observat va intradevar lumina este proiectata pe partea superioara a farului, in special la farurile care nu au geam clar, ci cu model.

Avatar utilizator
gabor13us
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 16, 2008 12:12 pm

Mesaj de gabor13us » Sâm Ian 10, 2009 11:01 pm

pai la lancer e cu sticla clara.
am mers noaptea in spatele unui prieten si mi-a spus ca nu e deranjant ci doar ca se observa o diferenta fata de vechiul far si ca ma identifica printre alte masini mai usor

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Ian 12, 2009 10:00 am

ma incapatanez sa cred ca exista oameni care doresc sa-si puna o chestie la masina (mitsubishi) care de fapt este specifica unei alte masini.cum naiba sa-ti doresti angel eyez tocmai la un lancer, pana la urma, o masina cu propria personalitate etc. bine ca nu va puneti si leduri ca la audi, si o 'dunga' de aluminiu ca la opel sau mai nou, la logan, poate si niste tapiterie din blana, bagam si niste manele si ne-am scos. hai frate....

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Lun Ian 12, 2009 11:02 am




Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Ian 12, 2009 11:50 am

and i rest my case!

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Ian 12, 2009 12:31 pm

Arata bine... dar... prefer sa-i pastrez personalitatea . Si asa ``e multi`` care nu ``stie`` ce masina e. Nu as vrea sa am un Audi Lancer

Avatar utilizator
gabor13us
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 16, 2008 12:12 pm

Mesaj de gabor13us » Lun Ian 12, 2009 3:07 pm

QUOTE (balishag @ Jan 12 2009, 10:00 AM) ma incapatanez sa cred ca exista oameni care doresc sa-si puna o chestie la masina (mitsubishi) care de fapt este specifica unei alte masini.cum naiba sa-ti doresti angel eyez tocmai la un lancer, pana la urma, o masina cu propria personalitate etc. bine ca nu va puneti si leduri ca la audi, si o 'dunga' de aluminiu ca la opel sau mai nou, la logan, poate si niste tapiterie din blana, bagam si niste manele si ne-am scos. hai frate....
la ce spui legat de specific si de personalitate iti inteleg punctul de vedere. nu prea am inteles cu ce te incapatanezi sau despre ce dunga de aluminiu vorbesti defapt si nici de ce eyes scrii la sfarsit cu z. probabil ca apucaturi de messenger.

p.s. pana la manele mai e o cale lunga...

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Ian 12, 2009 4:29 pm

Amuzantule, sa-nteleg ca ti-ai 'tunat' si tu masina?! te legi aiurea de eyeZ ,e un mod personal de a scrie iar cat despre dunga, ma refer la acel bandou spate, de pe usa de portbagaj cum are vectra sau mai nou, loganul. io vorbeam despre personalitate etc a masinii dar te-ai gasit tu repede sa ma iei cu messengeru (fa-mi observatie ca nu am pus apostrof).

iar motivul pt care ma incapatanez este faptul ca vreau sa cred (cu toate ca tu contrazici) ca posesorii de mitsu sunt mai destepti decat ai lor

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori