Vopsea Mata

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Avatar utilizator
84dmd
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 04, 2013 10:45 pm

Mesaj de 84dmd » Lun Mar 04, 2013 10:55 pm

Salut, sunt nou pe forum , sper ca postez unde trebuie daca nu scuzele de rigoare. Detin un mitsubishi colt din 2008 modelul din 2005 , si pe data de 1.03.13 am avut un eveniment rutier nefericit. Urmeaza ca masina sa fie revopsita complet si as dorii sa ii dau o vopsea mata. daca ati putea sa imi spune sa ma ajutati cu niste raspunsuri/pareri .
1 Care este diferenta de pret intre o vopsea mata si una clasica ?
2 Aproximativ de ce cantitate este nevoie pentru o vopsire completa (mai putin praguri, interioare de usi etc) ?
3. Daca necesita o ingrijire/ intretinere speciala?

Mentionez ca masina este alba. Multumesc anticipat !

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mar Mar 05, 2013 9:50 am

Alb mat va arata ca batrana mea dacie. Foarte frumos. Daca nu ai vazut alta masina vreodata. E adevarat ca nu e la fel de urat ca negru mat, dar alb mat e culoarea electrocasnicelor. Iar cand va veni momentul sa o vinzi, sa te tii...vei pierde FOARTE mult. Oricine va vedea ca e vopsita mat, se va vedea foarte urat la interioarele usilor, praguri, stalpi, capota, motor etc diferenta de culoare sau luciu..vei ridica suspiciuni uriase cu ea, va intreba dar de ce e vopsita integral? A fost rasturnata/lovita peste tot? De ce mat, era mai ieftin si te-ai zgarcit? daca te-ai zgarcit la vopsea te-ai zgarcit si la piese, probabil ai pus petarde de piese contra-facute, din dezmembrari, super uzate, reparate necorespunator etc. Numai scenarii urate.


Revopseste-o in culoarea ORIGINALA pe partile avariate, si infoliaz-o alb mat sau ce culoare vrei la o luna dupa revopsire. Apoi cand vrei sa o vinzi dai folia jos sau ii spui omului de ce ai infoliat-o si de ce nu ai revopsit-o in culoarea visurilor tale.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori