Service tobe - schimbat toba

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Scrie răspuns
Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Lun Mar 09, 2009 1:03 pm

QUOTE (Cristian Todea @ Nov 3 2008, 08:29 AM) deci sa o lamurim. unii au fost mai norocosi decat altii. prin ianuarie cand am platit eu avansul la masina, care masina a venit in martie, nu se vindea decat 1.5. daca aveau 2.0 aia era masina. 1.8 consuma foarte mult, mai mult decat 2.0 asa deci, a venit negresa, ma urc in ea si o tai pe autostrada. fac plinul la petrom si da-i sandale tata. pe la 130 cu toba stock se auzea bazaita rau de tot. pe cat era de frumoasa pe atat era de rea la sunet. intru in pitesti si o iau spre valcea. cand ce sa vezi??? baraca de la pilot. pe afara nu e mare smecherie, dar baietii lucreaza ca la carte. concluzie lancer 1.5 se aude rau la drum, iar daca sari de 130, zgomotul devine iritant in masina. asta a fost motivul pentru care am schimbat finala. cu garantia e relativa. nu asta ma sperie, ci faptul ca evacuari complet schimbate inseamna sa schimbi si admisie, iar apoi sa o resoftezi. daca te apuci sa schimbi evacuarea complet si nu umbli la soft o dai de gard. influentele sunt mari si strici masina. poate intr-o zi......................cu soare....................vine......................un..................EVO. pana atunci criza, tata. criza. Pace.
Ai cumva vreun filmulet cu noua toba montata? Cum e zgomotul la viteza mare?
Si mie mi se pare foarte galagioasa peste 120 Km/h, dar mi-e teama sa nu fie si mai galagioasa daca schimb toba.

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Lun Mar 09, 2009 2:46 pm

voi face... am ceva filmulete, dar ascultam muzica in acel timp... chestia ca sunetul e nashpa doar cand accelerezi treptat... cel mai frumos cand apesi pedeala pana in podea... daca mentii viteza constanta nu-ti zgarie urechea... oricum e frumos...

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Lun Mar 09, 2009 5:39 pm

QUOTE (zimbet @ Mar 9 2009, 02:46 PM) voi face... am ceva filmulete, dar ascultam muzica in acel timp... chestia ca sunetul e nashpa doar cand accelerezi treptat... cel mai frumos cand apesi pedeala pana in podea... daca mentii viteza constanta nu-ti zgarie urechea... oricum e frumos...
Il intrebam pe @Cristian Todea, filmuletele tale le-am vazut.
Frumos, dar prea zgomotoasa pentru gustul meu.

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Lun Oct 26, 2009 12:04 pm

imi puteti da ceva detalii despre locatia unde se faca astfel de "minunatii" si daca pot sa faca si pentru diesel ?!
as vrea sa le fac o vizita, numai ca eu o sa vin tocmai din Craiova ...

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Lun Oct 26, 2009 5:17 pm

Este Stelco la Sibiu, mai aproape de tine.

Avatar utilizator
maxam
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 17, 2009 11:16 pm

Mesaj de maxam » Sâm Mai 08, 2010 12:34 pm

Am fost azi la Stelco, n-am pus mare lucru, doar un ornament.
Mi s-au parut foarte foarte ok rezultatul operatiunii, pretul, atitudinea, tot ce s-a intamplat acolo.

Recomand cu placere

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Mai 29, 2010 12:54 pm

dupa ceva mai putin de 3 ani, a cedat nervos o sudura la teava care intra in toba, a inceput sa sufle, iar eu fiind puternic, am rupt-o de tot
am mers o saptamana cu toba originala, iar azi am fost la acelasi "doctor" - Stelco pe Dudesti-Pantelimon. in mai putin de o ora, treaba rezolvata, inclusiv dat toba un pic mai in spate sa nu mai iasa asa mult in afara.
bineinteles ca teava rupta nu a fost resudata, ci inlocuita cu una noua.
cost operatie - 66 RON
acelasi profesionalism, atitudine si dorinta de a multumi clientul.

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Vin Aug 20, 2010 12:34 pm

Tocmai voiam sa zic ca astia din Bucuresti / Brasov / Sibiu sunteti fericiti ca exista Stelco / Pilot prin zona voastra cand am descoperit pe site-ul celor de la Stelco ca au service si-n Cluj.

I'm a happy man right now si-o sa le fac o vizita sa-mi schimb si eu evacuarea in curand

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori