Suparaciuni made in Japan

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Avatar utilizator
Leutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 10, 2007 5:49 am

Mesaj de Leutz » Mar Feb 19, 2008 7:56 am

QUOTE (Andrei_RC)@Leutz
Daca iti trimitem bani ne pui si noua cate ceva la posta?

Ma gandeam eu ca o sa apara si intrebarea asta candva :-) (mai ales dupa topicul asta :twisted: )
Partea proasta e ca nu va pot ajuta (acum), cu toate ca as vrea.
Am zis ca nu pot "acum", pentru ca mai am contacte p-aici si poate nu ma uita oamenii la 5 minute dupa ce dispar dintre ei.
Daca nu ma uita, atunci o sa va zic eu ce si cum peste ceva timp, cand si eu o sa vreau sa-mi iau diverse chestii (asta o sa fie insa dupa ce ajung acasa si ma linistesc un pic de pe drumuri).
Daca se schimba ceva in privinta asta pana plec de-aici ... va spun, fara doar si poate ...

Avatar utilizator
radu_lkv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 17, 2007 1:08 pm

Mesaj de radu_lkv » Mar Feb 19, 2008 7:01 pm

hehe suspensie tein ca a mea

Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Mar Feb 19, 2008 8:59 pm

QUOTE (radu_lkv)hehe suspensie tein ca a mea

Da, dar nu cred ca vrei sa intrebi cat costa aia din vitrina, nu? :wink:

Avatar utilizator
radu_lkv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 17, 2007 1:08 pm

Mesaj de radu_lkv » Mar Feb 19, 2008 11:25 pm

QUOTE (sondy)QUOTE (radu_lkv)hehe suspensie tein ca a mea

Da, dar nu cred ca vrei sa intrebi cat costa aia din vitrina, nu? :wink:

pai prea ieftina nu e nici acolo, pe sait la tein pretul e intre 1500 si 2000 euro, pt ce am eu (16 trepte de reglaj pe duritate si 12 cm pe inaltime)...
oricum pe mine m-a ajuns 750 de dolari, deci nu cred ca e mai ieftina

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Mie Feb 20, 2008 12:32 am

ptiu! de ce nu avem si noi magazine asa pt mitsu ? eh .. lasa ca avem pt daciile de prin 1200 I.e.n. de prin martie absolut tot ce inseamna "tuning"
Un trabant anyone ca sa ne teleportam acolo ?

Avatar utilizator
Leutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 10, 2007 5:49 am

Mesaj de Leutz » Mie Feb 20, 2008 9:57 am

QUOTE @Leutz
Daca iti trimitem bani ne pui si noua cate ceva la posta?

QUOTE Daca se schimba ceva in privinta asta pana plec de-aici ... va spun, fara doar si poate ...

Azi am trecut iar pe la magazinul respectiv si ... revin cu niste adaugiri.
Am gasit pana la urma si cateva seturi de pedale pentru cutii manuale (3 pedale).
Dintre astea unele sunt chiar dragute si ... surprinzator, foarte usoare (ceea ce-mi permite, la limita, sa inghesui 2-3 seturi in bagaj), insa sunt doar din aluminiu. Cele aluminiuXcarbon mi s-au parut chiar foarte grele si nu ma bag.
O sa postez tot azi date despre ele ... maker, model, serie, poze, preturi ... etc si daca sunt doritori, spuneti-mi.

Problema o pun in felul urmator. Le iau de aici cu banii mei si-mi dati banii acasa, ca altfel platiti fel de fel de comisioane. Nu ma intereseaza nici un fel de adaos comercial, profit ... etc. Numai sa nu aduc si sa raman cu ele. In rest, sa bem o bere candva si sa fim sanatosi.
Preturile sunt cele care se vad in poze ... si la nevoie o sa fie si facturile. Plata, cursul BNR yen-leu din ziua cand le inmanez doritorilor, + o bere :-D
Daca sunt 2-3 doritori, atunci le pun in bagajul meu (in avion) si atunci scapati cu totul de costul shiping-ului si alte de-astea.
Daca sunt mai multi, atunci o sa fiu nevoit sa le pun separat prin posta si atunci ... o sa se adauge ceva bani, stiu eu ... cat o fi transportul.

Stiu ca in general oamenii isi doresc lucruri mai spectaculoase, nu pedale si ... capuri de sula la schimbator , dar asta e ... Nu-mi cereti mai mult, ca nu pot.
Oricum, unul dintre modelele de pedale e de-a dreptul bestial. Sunt sigur ca o sa fie cerere :twisted:

Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Mie Feb 20, 2008 10:03 am

QUOTE (Leutz)Azi am trecut iar pe la magazinul respectiv si ... revin cu niste adaugiri.
Am gasit pana la urma si cateva seturi de pedale pentru cutii manuale (3 pedale).

Pai daca vad bine chiar in poza pusa de tine cu atricolele cu pricina, cel din dreapta jos este pentru 3 pedale :?

Ah, si o rugaminte... Eventual sa te uiti si dupa stickere/parasolare sau minuni de astea decorative si usoare, care incap intr-o servieta, cu Mitsubishi? Nu ca am vrea sa te transformam in agent de shopping off-shore, dar cred ca ar fi ceva amatori si pentru asa ceva :roll:

Avatar utilizator
Leutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 10, 2007 5:49 am

Mesaj de Leutz » Mie Feb 20, 2008 11:19 am

Cam astea ar fi.
Eu unul daca ar fi ceva de trimis prin posta, as face-o pana lunea/martea urmatoare pentru ca dureaza destul de mult ... si sa fiu sigur ca ajung in regula, inainte sa ajung eu. Daca va plac, si evident ... daca preturile vi se par bune, atunci dati un semn pana atunci.

P.S. cele de jos ... RAZO RP81,82,83 au suprafata variabila. Partea aia mai inchisa (mata) gliseaza si se poate regla latimea dupa picior. Mi s-a parut interesanta faza.
Inca o chestie. Eu unul nu ma pricep, dar nenea ala mi-a explicat ca merg pe orice masina, ca sistemul de prindere e standard ... etc. Oricum banuiesc ca cei care vor, eventual stiu si cu ce se mananca.
Fişiere ataşate
IMG_0858mic.JPG
IMG_0858mic.JPG (136.78 KiB) Vizualizat de 7658 ori
IMG_0859mic.JPG
IMG_0859mic.JPG (142.08 KiB) Vizualizat de 7657 ori
IMG_0865mic.JPG
IMG_0865mic.JPG (134.68 KiB) Vizualizat de 7657 ori

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Mie Feb 20, 2008 4:41 pm

daca imi permiti o sugestie, cumpara chestii promotionale cu sigla mitsubishi.doritori ai gasi mai mult ca sigur si ai scapa repede de ele.plus ca daca aduci volum,iesi castigat si la capitolul bere.mergem la jeg ca e marcat pe harta

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Mie Feb 20, 2008 7:19 pm

:shock: :shock: :shock: sa-mi bag p... ce e acolo fraateeeeeee?????
am vazut io tokyo drift si vroiam parca sa ma mut acolo...acum m-am convins... :shock:

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori