Cruise control, tempomat, tempostat

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Iul 25, 2008 1:27 am

Vreau si eu cruise control! Cine il monteaza?

Avatar utilizator
Johnelu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 04, 2007 3:04 pm

Mesaj de Johnelu » Vin Iul 25, 2008 2:30 pm

De chestia asta intreaba toata lumea ... poate ne ajuta Bogdan cu o idee ....

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Iul 25, 2008 4:34 pm

NU cred c-a intrat pe aici ca sa observe problema. O sa ma duc zilele astea la MCar si o sa-i intreb DACA se baga la asa ceva si care ar fi repercursiunile.
Apropos, ziceti-mi si mie, va rog, chestia aia se potriveste pe orice lancer 9, indiferent de capacitate cilindrica?

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Sâm Iul 26, 2008 2:06 pm

Vorbit la MCar, discutat discutii, se baga la montaj, lasat telefon pentru raspuns vis-a-vis de garantie.
Va tin la curent!

Cu drag,
T@nty Aglaya.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Lun Iul 28, 2008 5:13 pm

QUOTE (Johnelu)@DeBogdan
... singura schema de montaj gasita este asta http://www.rostra.com/pdf/wirelocations.pdf Si aici gasesti schema pentru realizarea unei nave spatiele extraterestre: http://www.rostra.com/pdf/Form4565D.pdf

Avatar utilizator
Johnelu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 04, 2007 3:04 pm

Mesaj de Johnelu » Mar Iul 29, 2008 10:31 am

- sa ma apuce ameteala ... complicat al draq` monsher.
- io zic sa nu disperam ... il comandam si om vedea noi ce iese
- hai sa-i atragem atentia in vr`un fel lui Bogdan poate ne da cu o parerea sa nu ne mai agitam ca pepsi p`aci

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Iul 29, 2008 11:01 am

Am de luat o masina de la ei azi sau maine si mai pun o intrebare. Eventual ma duc si cu manualu' si il las la studiat. Oricum, mie nu mi se pare mare complicaciune, asa, de prima instalare, apreciez cam un doua ore pentru prima instalare.

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Mar Iul 29, 2008 12:49 pm

Stie cineva de ce pe lancerul nou de 1.5 nu este disponibil Cruise Control nici macar ca optional?

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Mar Iul 29, 2008 2:13 pm

Versiunea respectiva este nivelul de echipare minim.
Un sistem de cruise control necesita un calculator de motor cu mai multe functii. Cablaj cu fire suplimentare, un volan nou care sa permita existenta comenzilor pe volan. Chestiile astea, ca optionale ar costa cateva mii de euro...in felul ast pretul masinii l-ar depasi pe cel al unui Intense sau Instyle cu motor de 1.8 deci nu se justifica din punct de vedere economic.

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Mar Iul 29, 2008 2:33 pm

QUOTE (DeBogdan)Versiunea respectiva este nivelul de echipare minim.
Un sistem de cruise control necesita un calculator de motor cu mai multe functii. Cablaj cu fire suplimentare, un volan nou care sa permita existenta comenzilor pe volan. Chestiile astea, ca optionale ar costa cateva mii de euro...in felul ast pretul masinii l-ar depasi pe cel al unui Intense sau Instyle cu motor de 1.8 deci nu se justifica din punct de vedere economic.
Eu am INVITE, care nu e nivelul de echipare minim.
Si nu inteleg de ce 1.8 INVITE are cruise control si 1.5 INVITE nu are, iar diferenta de pret intre ele este de 1000 Euro.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori