Pleoape pe Lancer

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Lun Sep 07, 2009 9:55 am

Daca nu le mai dai jos niciodata poti folosi silicon. Eu asta am folosit la ambele masini pe care le-am avut inainte.

Avatar utilizator
Nahkri
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Iul 14, 2008 10:21 pm

Mesaj de Nahkri » Lun Sep 07, 2009 9:24 pm

Pai tocmai asta e,ca nu vreau sa fie asa de permanent,cine stie poate peste 1 an nu-mi mai plac si vreau sa le dau jos.
Va trebui sa incerc si cu banda 3M poate aia e mai buna.
Ideea e ca partea laterala a pleoapei,care vine pe lateralul farului nu e in contact direct cu farul si cind il lipesc cu banda de far,se tensioneaza si dupa citeva zile reuseste sa se desprina de far cu banda cu tot.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mar Sep 08, 2009 10:04 am

Incearca sa iei mai multe tipuri de dubluizolant... sunt unele mai subtiri unele mai groase.... acolo in partea laterala poti pune doua straturi de dubluizolant.

Avatar utilizator
CanadaCarew
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 8:19 pm

Mesaj de CanadaCarew » Lun Iun 07, 2010 7:34 pm

Mai vinde cineva pleoape sau comanda?

Avatar utilizator
mitsuct
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Aug 22, 2009 12:38 pm

Mesaj de mitsuct » Dum Iun 13, 2010 1:00 am

Aici www.autoaccesorii.ro și a doua zi le și ai. Am luat ?n două r?nduri de la ei . De două ori pentru că prima dată un rom?n de treabă a crezut că ?i trebuie lui o pleoapă de mea și s-a autoservit .

Avatar utilizator
oly_ro
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 13, 2010 11:13 pm

Mesaj de oly_ro » Joi Iun 17, 2010 6:05 am

QUOTE (mitsuct @ Jun 13 2010, 01:00 AM) Aici www.autoaccesorii.ro și a doua zi le și ai. Am luat ?n două r?nduri de la ei . De două ori pentru că prima dată un rom?n de treabă a crezut că ?i trebuie lui o pleoapă de mea și s-a autoservit .
si astia se poarta de parca numai new lancer exista
pentru clasic de unde totusi ?

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Joi Iun 17, 2010 8:26 am

uite-te la bursa si vezi ca zimbet face group buy din rep moldova....gasesti prodise pt clasic...cam tot ce vrei...si ieftine si calitative...vorbeste cu el cand mai face comenzi

Avatar utilizator
Mitsu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 14, 2007 1:49 pm

Mesaj de Mitsu' » Sâm Iul 17, 2010 3:06 pm

Nu este nimeni care si-a facut pleoape custom la Lancer Classic ? M-ar interesa si pe mine

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Iul 18, 2010 4:07 pm

Pai alea "by default" nu-ti plac?

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Sâm Iul 31, 2010 10:46 am

Nahkri am vazut topicul asta tarziu!
Daca nu vrei sa pierzi pleopele la viteza, foloseste un adeziv Moment Express Fix PL600 !
Se gaseste in comert costa pana in 30 lei un tub de 400g /diverse culori si este excelent!
Lipitura este elastica si rezita si daca ia o piatra sau o altfel de lovitura!
Priza se realizeaza relativ rapid si pentru curatare suprafete este suficient o carpa cu putin alcool sau bere!
Ca sa-l dai jos insa ai nevoie de o solutie speciala ce se numeste SAFETY CLEAN (http://www.novatio-group.com )
Un tub te va costa cca 60 lei dar potate fi folosit si la alte aplicatii de exemplu sa cureti bitumul de pe caroserie!
Sau mai ai o varianta dar e nevoie de rabdare multa!!!
Sa stai cu feonul pe pleopa si incet incet sa o desprinzi insa fiind ABS sigur se va deforma deci nu o vei putea refolosi!

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori