Mutarea numarului de pe mijloc intr-o parte ca la EVO.

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Scrie răspuns
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Sâm Iun 25, 2011 4:28 pm

daca il incadrezi intre senzori dar si destul de departe de senzori incat acestia sa nu-l detecteze, pentru ca senzorii de parcare "simt" intr-un anumit unghi.
eu zic ca nu se poate monta.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Lun Iun 27, 2011 10:43 am

QUOTE (nini @ Jun 25 2011, 04:28 PM) daca il incadrezi intre senzori dar si destul de departe de senzori incat acestia sa nu-l detecteze, pentru ca senzorii de parcare "simt" intr-un anumit unghi.
eu zic ca nu se poate monta.



Salut,

Am atasat o poza. Crezi ca se poate monta suportul de pe EVO la masinuta mea?

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Lun Iun 27, 2011 10:49 am

Salut,

Decat suportul cu totul, mai degraba banda dublu adeziva sa fiu sincer. S-ar putea ca suportul de numar sa supere senzorii. Oricum nu stiu cat de bine ar da, pentru ca ar cobori destul de mult (automat trebuie sub senzorii de parcarE) si in cazul in care vreodata ai vrea proiectoare, le va obtura "vederea" mai mult ca sigur.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Iun 28, 2011 6:07 pm

si eu sunt de acord cu @malakai: prinderea numarului cu banda adeziva, sub senzor.
daca ii pui suportul lateral in primul rand va trebui sa il montezi foarte jos, iar in al doilea rand senzorul din stanga masinii ar da eroare pentru ca suportul ar intra in raza lui de actiune si ai avea un bip continuu.

Avatar utilizator
Dragon Warrior
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 23, 2007 8:51 am

Mesaj de Dragon Warrior » Sâm Iul 02, 2011 7:45 am

Sunteti constienti ca la Evo numarul se muta pentru ca obstructioneaza debitul de aer catre radiator si ca efectiv nu ai cum sa il prinzi peste plasa?

Adica nu este un element de design.

Mie personal mi se pare grotesc de urat sa vad numarul mutat la o masina care are ditai spatiul pentru numar central.

In fine, gusturile nu se discuta, sunt masinile voastre, este reputatia voastra. Pe mine mutatul numarului aiurea ma impresioneaza intr-adevar, insa nu in modul in care a vrut proprietarul.

Cel mai tare ma mira ca e epidemie de mutat numarul. Hai 1-2 ...sa le zic pasionati?...dar 20?

Bine ca nu scrieti si pe masina EVO cu litere din alea argintii din talcioc.

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Sâm Iul 02, 2011 8:54 am

Da ce tipi asa mon cher ?
Mie si 40 de "entuziasti" la cate lacere sunt in Romania mi se par putini ! Denumirea acestui forum explica prezenta celor 20 pe care tu i-ai numarat !
Mutarea numarului e urmata de aceasta modificare , care se va realiza la fiecare mai devreme sau mai tarziu !
Fişiere ataşate
final_proba1.jpg
final_proba1.jpg (115.79 KiB) Vizualizat de 6317 ori

Avatar utilizator
Dragon Warrior
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 23, 2007 8:51 am

Mesaj de Dragon Warrior » Sâm Iul 02, 2011 11:23 am

Da, voi va ganditi cum sa polizati suportul de numar ca sa nu dati 27 de euro pe unul nou dar mai devreme sai mai tarziu o sa va permiteti un kit de bare pentru evolution. Yeah right.

Plus ca stii cum imbunatatesc performantele masinii un set de bare de evolution, da? Ia zi tu, procentual Nu zic eu ca zici ca tip...

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Sâm Iul 02, 2011 12:56 pm

Discutam despre "modificari optice " aici ! Adica mici ajustaje ca masina sa ARATE mai ...diferit decat stock FARA kit de EVO! Pentru performante este alta sectiune in forum !
Yeah right , cautam "ceva "mai low cost ca daca aveam bani ne luam EVO direct !

Avatar utilizator
Dragon Warrior
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 23, 2007 8:51 am

Mesaj de Dragon Warrior » Sâm Iul 02, 2011 2:09 pm

Pai vezi tu, tocmai in asta consta patetismul (sensul englezesc al cuvantului). Aveati bani, aveati evo. Nu aveti bani, incercati sa pareti ceea ce nu sunteti.

Nu stiu de ce nu lasati numarul pe mijloc asa cum cinstit a fost pus de catre fabricant.

Putin mai lipseste sa scrieti pe masina alfa romeo. Ca si unele modele de alfa au numarul intr-o parte tot din cauza grilei frontale.

P.S. Scuze, acum am vazut: 40 de lancere in Romania? 40.000 poate....

Avatar utilizator
laudia1975
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 05, 2008 8:50 am
Contact:

Mesaj de laudia1975 » Sâm Iul 02, 2011 4:14 pm

Daca or fi 40 000 de lancere in Romania , si 40 de patetici cu numar mutat aiurea inseamna ca un posesor din o mie e procentul entuziastilor patetici si iubitori de EVO!
Dar din fericire sunt sub 20 deci suntem un procent rezonabil de patetici raportat la numarul total de oameni normali . Dumneata ce treaba ai pe aici ? Vrei sa ne muti numarul la loc pe mijloc?

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori