Custom Headlights

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Scrie răspuns
Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Mar Ian 04, 2011 4:47 pm

Am pe cee'd niste philips, chiar e diferenta considerabila. Pana acum n-am avut probleme cu ele, aproape un an...

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mar Ian 04, 2011 4:53 pm

Asa e se ard mai repede pt ca ard mai intens. Eu am acum niste becuri mai dubioase, copii chinezesti dupa becuri japoneze. Fac ceva mai multa lumina decat cele standard, si sunt si albe albe nu galbui. Nu sunt la nivelul xenonului, dar sunt mai bune totusi. Nu au decat vreo 30 de ore de functionare, deci nu pot sa-ti spun inca de fiabilitate.

Am inteles de la altii care folosesc, ca becurile de la M-TEC ar fi bune.

Intradevar, daca pui lupa si xenon o sa fie mai bine, dar ma gandesc ca investitia s-ar putea sa te duca la pretul unui far original. Ar fi super daca ai gasi pe cineva care sa-ti cumpere farurile standard Sau daca intr-un accident usor s-ar avaria farurile si tu ai plati apoi diferenta doar pt cele xenon (presupunand ca ai casco, sau ca te accidenteaza altcineva)

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Mar Ian 04, 2011 4:55 pm

Iar ati dat-o in tunatul pe casco :|

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mar Ian 04, 2011 5:09 pm

pretul ajunge la 950...550 lupele si 400 montajul...deci mult mai ieftin decat cu farurile originale...poate montajul il voi face in alta parte...unde am eu incredere...dar tot peacolo la 1000 ron..deci e mai bine....eu am vazut pe forum la topicul acestui tip poze cu multe masini facute...dar nici un lancer....intrebase cineva dar nu a mai zis nimic...ma gandeam ca poate au mai icnercat si altii

nu cred ca le cumpara nimeni p'astea....toti isi cauta cu lupe ...o sa ma mai sfatuiesc si eu cu altcineva...mai vad ce mai zic si baietii de pe-aici si daca sunt semne pozitive..imi pun lupe...mi imi e sa nu stric farul...ca mai multi zic ca nu se potrivesc bine in far..si alte chestii

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Mar Ian 04, 2011 8:44 pm

Da, pai lupele pe care le stiu eu se tin doar in soclul de bec, deci nu se aseaza perfect, se misca, se pot deregla usor, etc.


Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Feb 23, 2011 10:35 am

Ii urmaresc pe astia de la CinCity de ceva timp, sunt foarte foarte tari.

Avatar utilizator
Senegal
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Oct 31, 2010 8:04 pm

Mesaj de Senegal » Vin Feb 25, 2011 2:35 pm


Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Sâm Feb 26, 2011 9:37 am



Multi. Multi bani. Oare cum le-as putea baga in farurile cu lupe care astept sa imi vina?

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Lun Sep 24, 2012 1:16 pm

Salut.

Vreau sa montez si eu Angel Eye pe un Lancer 2012. Am vazut ca exista pe piata o banda striata CCFL care se muleaza pe far. Cei care aveti montat, ati avut probleme cu acest tip de lumina? Probleme? Se ia cumva ORGAnu daca ai asa ceva montat pe masina?

Se pierde garantia daca ai asaceva la masina? daca montezi acest tip de lumina?

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori