Bot De Sportback Pe Lancer Sedan

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Mie Apr 08, 2009 7:22 am

Intrucat bara mea fatza e actualmente stramba si rupta in unele locuri, as vrea sa o schimb cu una de lancer sportback. Am citit undeva pe forum ca se poate face asa ceva la service autorizat, adica sa imi comande ei bara si sa o monteze, totul pe casco evident. Ce implica aceasta schimbare? Trebuie sa dau ceva bani in plus, sa ma pun bine cu angajatii service-ului sau e o chestie banala? Deasemenea as vrea sa merg la un service care a mai facut-o, sa nu o iau de la capat cu explicatiile.

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mie Apr 08, 2009 7:27 am

probabil trebuie sa te pui bine cu angajatii..piesele se comanda in functie de seria de sasiu a masinii.ar fi ideal sa fie cineva care a mai facut asta pentru ca stie ce sa comande si ce trebuie sa scrie pentru devizul catre casco.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Apr 08, 2009 8:57 am

Eu am discutat la un moment dat cu cei din Brasov de la piese si mi-au zis ca se poate comanda, mai ales ca plasticul barei are acelasi pret cu cea normala. Problema e ca grilele, ornamentele si proiectoarele de ceata au preturi diferite si nu stiu daca va putea sa ti le bage si pe alea pe casco.
Asteptam totusi sa raspunda cineva care si-a pus bara de sportback. Vazi ca zice cate ceva allexino AICI.

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Mie Apr 08, 2009 1:05 pm

Eu am bara de sportback pe sedan. am rezolvat cu cei de la service. Voi pune si poze la topicul Masina mea in max 2 zile sa vezi cum arata.

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Mie Apr 08, 2009 1:11 pm

Si la ce service ti-ai montat-o?

Avatar utilizator
gabor13us
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 16, 2008 12:12 pm

Mesaj de gabor13us » Mie Apr 08, 2009 1:12 pm

hai sa va lamuresc cum stau treburile...

bara de sportback are acelasi pret de 320 euro.
iti pot comanda fara nici o problema bara dar trebuie sa aveti in vedere urmatoarele:
nu se mai potrivesc nici vechile grile, nici ornamentul acela cromat, nici proiectoarele de ceata pe care va trebui sa le suportati voi.
pret ornament 380 euro
pret grile(fara grilele de la farurile de ceata) 190 euro

mai trebuie avut in considerare ca scutul nu se mai poate prinde de noua bara pt ca aceasta e mai scurta cu aprox 8-9 cm decat bara originala.

ca si concluzie, daca nu aveti totul distrus (inclusiv ornamentul si grilele) e destul de scump sa schimbi totul. totusi, chiar daca aveti ornamentul distrus ar trebui sa va interesati sa fie la acelasi pret cu cel original ca sa nu aveti probleme la asigurator.

succes la busit

Avatar utilizator
gabor13us
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 16, 2008 12:12 pm

Mesaj de gabor13us » Mie Apr 08, 2009 1:21 pm

QUOTE (gabor13us @ Apr 8 2009, 01:12 PM) hai sa va lamuresc cum stau treburile...

bara de sportback are acelasi pret de 320 euro.
iti pot comanda fara nici o problema bara dar trebuie sa aveti in vedere urmatoarele:
nu se mai potrivesc nici vechile grile, nici ornamentul acela cromat, nici proiectoarele de ceata pe care va trebui sa le suportati voi.
pret ornament 380 euro
pret grile(fara grilele de la farurile de ceata) 190 euro

mai trebuie avut in considerare ca scutul nu se mai poate prinde de noua bara pt ca aceasta e mai scurta cu aprox 8-9 cm decat bara originala.

ca si concluzie, daca nu aveti totul distrus (inclusiv ornamentul si grilele) e destul de scump sa schimbi totul. totusi, chiar daca aveti ornamentul distrus ar trebui sa va interesati sa fie la acelasi pret cu cel original ca sa nu aveti probleme la asigurator.

succes la busit

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Mie Apr 08, 2009 1:28 pm

Am montat bara la service-ul IRICAD Galati. Are dreptate ce spune gabor13us. Sunt niste costuri suplimentare fata de bara de sedan.

Avatar utilizator
gabor13us
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 16, 2008 12:12 pm

Mesaj de gabor13us » Mie Apr 08, 2009 2:00 pm

QUOTE (allexino @ Apr 8 2009, 01:28 PM) Am montat bara la service-ul IRICAD Galati. Are dreptate ce spune gabor13us. Sunt niste costuri suplimentare fata de bara de sedan.
tu cum ai rezolvat cu scutul?

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Mie Apr 08, 2009 2:17 pm

pe Casco ca era deja crapat. Si am luat de Sportback.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori