trapa/sunroof

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Avatar utilizator
Bogdanlm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 05, 2008 6:02 pm

Mesaj de Bogdanlm » Joi Mai 12, 2011 7:31 pm

pana la urma a pus cineva?

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Joi Iun 23, 2011 10:51 am

Salut,

Sunt interesat sa montez si eu o trapa auto. Am un Lancer , 2009 ORIENT RED , sedan 2.0 DID 140 CP. Eu am intrebat daca se poate monta trapa, desi eu am ca nivel de echipare al doilea model Instyle , parca acesta este al doilea. Am gasit in 2 parti , , se poate monta, intr o zi ti o monteaza. Problema care ar fi, la o firma care monteaza asa ceva , exista un film de prezentare in care arata cum se monteaza o trapa pe o Fabia cei drept. Dar in film , la masina se taiau ceva montanti, pe plafon ca sa monteze. Aveti idee insa pentru lancer exista ceva asemanator? cred ca in film ceea ce taiau baietii erau ceva de siguranta. Voi aveti pe masini montate asa ceva? Se merita sa fie puse? Sau sunt doar un moft?

Radu

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Joi Iun 23, 2011 12:45 pm

Al doilea model de echipare e Invite...

Inform -> Invite -> Intense -> Instyle.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Joi Iun 23, 2011 12:53 pm

Invite, mersi

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Mie Iul 06, 2011 12:02 pm

Poate sa ne spuna cei care au montat trapa dupa ce si au achizitionat masina cum este cu ea? Se merita?

Cei care au trapa montata din fabrica puteti sa ne spuneti si noua mai multe. Se merita sa investesti intr o trapa?

Avatar utilizator
mircanu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 12, 2011 9:20 pm

Mesaj de mircanu » Dum Iul 17, 2011 10:45 am

am trapa montata din fabrica. este cu actionare automata/electrica. are doua pozitii de deschidere. o poti deschide total, adica sa retrage in plafon si ai toata gaura goala si se mai poate ridica, asa oblic, insa nu foarte mult. este din sticla si a venit cu tint. daca vreti o sa pun niste poze sa vedeti cum e, ca poza vb de la sine.
trapa este f misto mai ales ptr fumatori. o deschizi putin si tot fumul se duce pe acolo. la viteza de peste 80-100 km/h trebuie inchisa ca face prea mult zgomot.

o folosesc mai ales cand temperatura de afara nu este ridicata si nu tre sa dau drumul la AC. deschid trapa, intra aer curat, e misto. cum nu sunt fumator, nu o consider necesara, e doar un accesoriu placut ptr mine.
cum eu o am din fabrica, nu cred ca afecteaza structura de rezistenta a masinii in nici un fel.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Mar Aug 09, 2011 1:12 pm

QUOTE (mircanu @ Jul 17 2011, 10:45 AM) daca vreti o sa pun niste poze sa vedeti cum e, ca poza vb de la sine.

salut, poti pune poze?

Avatar utilizator
cpr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 27, 2010 6:50 pm

Mesaj de cpr » Mar Ian 03, 2012 12:21 am

deci ? si-a montat cineva trapa after-market ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori