Vopsit/Modificat bara fata Lancer 2008

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Mie Noi 05, 2008 8:28 pm

si noaptea cand e bezna stingi farurile si te faci invizbil )

Avatar utilizator
goldeye3002
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 29, 2008 9:57 pm

Mesaj de goldeye3002 » Mie Noi 05, 2008 9:17 pm

QUOTE (Speedy)Cateva detalii ale operatiunii:

1. Grila cromata o vopsesc in negru prin metoda lui goldeye. Adica, smirghel + vopsea neagra mata. Mijlocul barii si partea de jos cu folie neagra care o pun la cata, tipul cu foliile de pe bursa. Imi face el rost de folie si ma ajuta sa o pun perfect avand si ustensilele necesare.

Am citit pe forumuri afara si m-am decis sa nu mai vopsesc bara pe centru doar daca o fac undeva profesionist pentru ca la cate pietre sar pe drumurile noastre se ciobeste imediat, prefer folie care nu are problema asta.

Si o sa pun si suport de numar ca la evo pe stanga.

Imi pare rau dar cer drepturi de autor... ori le faci albe ori marginile grilei cu folie si bara cu vopsea, asta ca sa nu fie exact cum am facut eu. Si numarul nu ai voie sa il pui pe stanga, numai pe dreapta )

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Mie Noi 05, 2008 9:34 pm

[quote="goldeye3002"]Imi pare rau dar cer drepturi de autor... ori le faci albe ori marginile grilei cu folie si bara cu vopsea, asta ca sa nu fie exact cum am facut eu. Si numarul nu ai voie sa il pui pe stanga, numai pe dreapta )[quote]
) la sigur... asa sa faci...

Avatar utilizator
Speedy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 20, 2008 2:34 pm

Mesaj de Speedy » Mie Noi 05, 2008 10:43 pm

QUOTE (goldeye3002)QUOTE (Speedy)Cateva detalii ale operatiunii:

1. Grila cromata o vopsesc in negru prin metoda lui goldeye. Adica, smirghel + vopsea neagra mata. Mijlocul barii si partea de jos cu folie neagra care o pun la cata, tipul cu foliile de pe bursa. Imi face el rost de folie si ma ajuta sa o pun perfect avand si ustensilele necesare.

Am citit pe forumuri afara si m-am decis sa nu mai vopsesc bara pe centru doar daca o fac undeva profesionist pentru ca la cate pietre sar pe drumurile noastre se ciobeste imediat, prefer folie care nu are problema asta.

Si o sa pun si suport de numar ca la evo pe stanga.

Imi pare rau dar cer drepturi de autor... ori le faci albe ori marginile grilei cu folie si bara cu vopsea, asta ca sa nu fie exact cum am facut eu. Si numarul nu ai voie sa il pui pe stanga, numai pe dreapta )

Nu fac sigla rosie :-D M-am scos, nu?

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori