Comanda Grup "kit Lumini Ambientale Interior"

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Joi Ian 15, 2015 3:54 pm

Salut,

Am cerut o oferta de pret pentru urmatorul kit de lumini interioare: http://www.ledunderbody.com/Purple-4pc- ... g-Kit.aspx si sunt tentat sa le iau. Stiu ca se pot face si manual, dar la pretul asta nu stiu daca merita efortul.



Din filmuletul de prezentare pare foarte atractiv, mai ales ca au si nuanta asta mov, care mi se pare foarte odihnitoare si comoda la condusul pe timp de noapte, avand in vedere ca si intensitatea e reglabila.

Printre voi ar fi interesati de o comanda? Daca ne strangem cativa, pretul de transport ar fi chiar rezonabil.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Joi Ian 15, 2015 7:26 pm

din experienta mea cu alte masini din ograda ..luminile alea sunt bune doar cand te urci in masina sa vezi sa nu ai ceva pe pres cazut,sa nu dai cu picioarele decat pe mocheta si cam atata ....daca raman aprinse pe parcursul drumului distrag atentia. varianta mai usoara e sa tragi banda de leduri(3-10leduri)(in functie de cat vrei tu sa fie lumina ) de la bricheta careia ii atasezi o siguranta si un buton de on off si ai rezolvat problema cu 30 lei cu totul cu mersul la un electrician ca sa faca toata treaba:D

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Joi Ian 15, 2015 8:12 pm

haha ...nu-i degeaba semnatura aia a ta

Apropo de alimentarea de la bricheta ...oare este posibil sa extinzi instalatia electrica? Luand cazul de fata, sa "integrez" benzile de LED-uri alaturi de celelalte circuite; adica sa aiba propriul lor circuit, si siguranta sa se afle in cutia de sigurante a masinii. Teoretic nu vad niciun motiv pentru care sa nu se poata, dar e posibil sa fie limitari.

Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Joi Ian 15, 2015 8:40 pm

Cred ca te-ai referit la sigurante in loc de rezistente.
Daca e asa, teoretic e posibil, adica ar trebui sa fie sloturi libere in cutia de sigurante. Si de acolo trase fire, intrerupator, etc.

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Joi Ian 15, 2015 9:04 pm

Ioi, da, scuze, faceam calcule sa vad cam cat ar trebui sa fie rezistanta limitatoare pentru LED-uri; am modificat acum.

Sloturi libere am vazut ca sunt, o sa cercetez mai atent in weekend cum s-ar putea face, si-apoi revin cu un raspuns.

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori