Stopuri New Lancer

Tuning si modificari optice: jante, exterior, interior...
Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Joi Aug 14, 2008 6:48 pm

Sper sa nu am probleme cu cei din spatele meu... Deoarece se aprin si alea laterale

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Mie Oct 22, 2008 8:58 am

faruri Ralliar: http://www.mitsubishiparts.net/catalog/?section=645 - sper ca-s compatibile cu new lancer...

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Ian 01, 2009 10:41 pm

mai bine asteptam pana face cineva niste stopuri cu LED alea ar fi CRIMA ! =p~

Avatar utilizator
altuning
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 06, 2008 12:50 pm

Mesaj de altuning » Joi Ian 29, 2009 8:38 am

Si eu le-am facut fumurii, inca nu au aparut cu LED, poate la vara cand se lanseaza si versiunea hatch
care e cu led.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Ian 29, 2009 9:08 am

Imi spui si mie cum ai facut stopurile? Dupa cum se vede sunt vopsite. Este vopsea combinata cu lac, sau ai folosit un spray negru cu opacitate redusa?

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Joi Ian 29, 2009 1:12 pm

mari ciudatenii se petrec pe forumul asta; la un alt topic, m-am luat de cei care pun leduri gen audi. ok, toata lumea mi-a sarit in cap, fiecare cu parerea lui. una e ledul care este imprumutata de la alta masina, alta e stopul inchis la culoare. asta din urma nu este copiat de la cineva anume, fata de leduri. oricum, vizavi de leduri, mi-am cerut scuze ca am ars-o mai hotarat anti-leduri. pana la urma (si concluzia) este ca: am crezut cu tarie ca posesorii de japoneze sunt mai intelegenti decat ai lor, de-ndata ce nu s-au bagat la masini deja banale precum audi, passat etc DAR am vazut o gramada de nesimtiti cu masini japoneze care se comporta ca aia pe care ii injuram, cu masini jmekere care considera ca prioritatea in trafic este in functie de masina asa ca, din pacate, consider ca au ajuns astfel de specimene sa conduca orice masina, nu se mai diferentiaza posesorul de nu stiu ce masina DAR asta este un forum, nu trebuie sa ne 'iubim' doar pt ca conducem aceeasi masina insa trebuie sa ne respectam. io mi-am cerut scuzele de rigoare vis-a-vis de leduri, vis-a-vis de sistemul audio de pe lancer pe care toata lumea il lauda, mai ales ca daca vrei sa schimbi subwooferul si boxele, punand statie, nu prea se poate pt ca 'sistemul' nu prea permite si se aude ca naiba (pt ca nu are alte iesiri pt alt sistem). hai mai degraba sa o luam de la capat si pe baza unui limbaj adecvat, sa ne dam cu parerea vis-a-vis de nu stiu ce topic. trebuie sa ne asteptam ca doar ca unu are lancer nu inseamna ca nu-si va transforma masina intr-un jeg. io am facut primul pas. voi?

re-citind ce am scris, am luat-o pe aratura cu unele chestii de exprimare dar eram 'implicat' in ce scriam :-)

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Joi Ian 29, 2009 6:24 pm

QUOTE (balishag @ Jan 29 2009, 01:12 PM) mari ciudatenii se petrec pe forumul asta; la un alt topic, m-am luat de cei care pun leduri gen audi. ok, toata lumea mi-a sarit in cap, fiecare cu parerea lui. una e ledul care este imprumutata de la alta masina, alta e stopul inchis la culoare. asta din urma nu este copiat de la cineva anume, fata de leduri. oricum, vizavi de leduri, mi-am cerut scuze ca am ars-o mai hotarat anti-leduri. pana la urma (si concluzia) este ca: am crezut cu tarie ca posesorii de japoneze sunt mai intelegenti decat ai lor, de-ndata ce nu s-au bagat la masini deja banale precum audi, passat etc DAR am vazut o gramada de nesimtiti cu masini japoneze care se comporta ca aia pe care ii injuram, cu masini jmekere care considera ca prioritatea in trafic este in functie de masina asa ca, din pacate, consider ca au ajuns astfel de specimene sa conduca orice masina, nu se mai diferentiaza posesorul de nu stiu ce masina DAR asta este un forum, nu trebuie sa ne 'iubim' doar pt ca conducem aceeasi masina insa trebuie sa ne respectam. io mi-am cerut scuzele de rigoare vis-a-vis de leduri, vis-a-vis de sistemul audio de pe lancer pe care toata lumea il lauda, mai ales ca daca vrei sa schimbi subwooferul si boxele, punand statie, nu prea se poate pt ca 'sistemul' nu prea permite si se aude ca naiba (pt ca nu are alte iesiri pt alt sistem). hai mai degraba sa o luam de la capat si pe baza unui limbaj adecvat, sa ne dam cu parerea vis-a-vis de nu stiu ce topic. trebuie sa ne asteptam ca doar ca unu are lancer nu inseamna ca nu-si va transforma masina intr-un jeg. io am facut primul pas. voi?

re-citind ce am scris, am luat-o pe aratura cu unele chestii de exprimare dar eram 'implicat' in ce scriam :-)

Sunt in totalitate d'acord cu tn. Problema e ca nu vad de ce ar strica niste leduri frumos incastrate in carcasa originala a stopului,in locul becurilor clasice. Gandeste-te ca un plus de luminozitate te poate salva de la multe "pupaturi" nedorite. MI-as pune stopuri cu leduri, dar fara a strica designul original. Oricum, o opinie pertinenta.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Ian 29, 2009 6:36 pm

Balishag , daca mai pui si un alineat doua , chiar ne va misca ce spui .

Fiecare o sa-si faca masina sorcova dupa cum vrea . Noi decat apreciem daca e de c***t sau nu .
Nu ai cum sa opresti asta sau sa o diminuezi .
Daca lancer-ul 2008 arata banal sau sa zicem urat, nici tu nu cumparai masina doar pentru motorul diesel . Sa fim corecti pana la capat .

E ieftina ( mai ales acum ) , arata bine de tot si din cauza asta se vinde . Ca motorizarea e veche si calitatea materialelor e facuta asa, la norma chinezeasca ( chiar daca nu recunoastem ) , asta nu mai conteaza .

Mie imi place, si parca alta orice alta masina pe care o vad imi pare asa " inferioara " , in comparatie cu pretul si clasa ei .

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Vin Ian 30, 2009 4:21 pm

shadow2blade, vbeam de ledurile la faruri nu la stopuri unde si mie mi se pare caterinca.

bughy, d-aia nu puteai tu sa apreciezi cum trebuie ce am zis, ca nu aveam alineat...nu ma intereseaza sa te fac pe tine sa intelegi, observ ca ti-e greu, ma adresam majoritatii. sunt de acord ca fiecare om isi face masina cum vrea, - apelam doar la un limbaj adecvat - dar tu, taran cum esti, o arzi ironic, "Balishag , daca mai pui si un alineat doua , chiar ne va misca ce spui"...dar repet, ai nostri nu sunt mai inteligenti ca ai lor pt ca exista persoane ca tine.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Vin Ian 30, 2009 6:53 pm

Astia mai " elevati " cu alfaromeo sau volvo ce sa mai zica , daca tu te iei de led-urile consacrate deja de la audi ?
E chiar o problema ca nu ai alineat, si aici vad si eu ca unii ai lor sunt mai inteligenti ca unii ai nostrii ...
Mai era cineva , din Chisinau parca , care scria ca tine , si aici nu ma refer la continut ci la forma . El mai punea cateva icon-uri , vreo 20 , asa ca nu cumva sa ratezi postul lui .
Cum tu nu ai pus , l-am ratat in prima faza . Dar am vazut la sfarsit ca erai implicat rau de tot si am zis sa nu te ignor ca azi, si pe viitor

Taran ? Avem voie sa zicem taran sau sa ne luam direct de cineva, nu de ce scrie respectivul aici ? Andrei , vreun avertisment ceva pentru useru-ul de mai sus ? Sau numai eu am privilegiul ?
Recunosc, nu am citit noul regulament , dara parca am dat de cuvinte mult mai rele pe aici decat c***t . In fine...

Scrie răspuns

Înapoi la “Tuning si modificari optice”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori