Nemultumiti De Service Si Showroom Mitsubishi

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Joi Iul 04, 2013 8:59 am

O sugestie, sa iti cumperi tu consumabilele ca nu merita sa le faci buzunarul mare celor din reprezentante.

Avatar utilizator
polaru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 22, 2012 11:29 am

Mesaj de polaru » Joi Iul 04, 2013 10:09 am

Multumesc frumos pentru sugestii. In cazul in care nu ajung sa mi le cumpar eu , o sa platesc de data asta.

Nu cred ca ar trebui sa fie asa mult avand in vedere ca e prima revizie ( masina are putin peste 10k km si in august face 1 an).

Sper sa pot sa stau cat de cat langa ei cand umbla la ea.

Spor,

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Joi Iul 04, 2013 10:38 am

Ti-am dat PM cu un mag de piese de unde imi iau eu si au luat si alti colegi si au fost multumiti. Nu are rost sa platesti scoruri de reprezentana.

Daca nu te lasa sa stai langa ea spune-le ca ai facut o recapitulare a normelor de protectie a muncii chiar inainte sa vii la ei Vorbeste respectuos cu inginerul si sigur te lasa, fac o exceptie. Daca nu, atunci ii iei un pic la misto, si mai apoi faci tot ca tine daca nu sunt intelegatori

Avatar utilizator
iceblitz80
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 19, 2012 7:19 pm

Mesaj de iceblitz80 » Joi Iul 04, 2013 10:44 am

QUOTE (sobolanu' @ Jul 3 2013, 11:06 PM) In nici un caz in Expozitiei ! Metalurgiei se misca bine pe vremuri ...

Eu am facut revizia de 1 an la M-Car Expozitiei, acum o luna si pot spune ca am fost mai mult decat multumit. Am ajuns cu o jumatate de ora mai devreme si desi erau in pauza de masa, mi-au bagat masina in service imediat. Ai un salon de asteptare la etajul 1 de unde poti vedea perfect tot ceea ce-ti schimba la masina. Revizia a costat 720 RON parca. Au venit sa ma intrebe ce ulei sa puna (cel original sau Mobil)...

Ca si concluzie, n-as fi chiar atat de categoric in afirmatii pentru ca in felul asta garantez ca niciun service nu se va ridica la asteptarile noastre. E totusi o revizie obisnuita care cred ca se poate face la orice service autorizat (fie in Metalurgiei, fie in Expozitiei, fie in Baneasa) fara emotii. Nemultumirile pe care eu personal le-as lua in considerare cand ar fi vorba de service-uri ar fi legate de operatiuni mai delicate/complexe.

Daca ne e teama sa mergem la reprezentanta X sau Y pentru revizia la 1 an...

Avatar utilizator
Alex44
EVO I
Mesaje: 47
Membru din: Mar Mai 18, 2010 12:21 pm

Mesaj de Alex44 » Joi Iul 04, 2013 10:49 am

Ai crede ca e asa simplu, dar iata ca sunt locuri unde se pune ulei nepotrivit in cutie si cand proprietarul reclama problema mecanicii dau din umeri si zic ca asa fac toate, e de la benzina, sau viciu de exploatare, ca atat stiu, sa dea vina pe factori externi sau sofer.

Avatar utilizator
M_T
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 05, 2011 3:58 pm

Mesaj de M_T » Joi Iul 04, 2013 11:37 am

QUOTE (geticul @ Jun 30 2013, 08:47 AM) Luna asta am vrut sa schimb Coltul cu ceva mai mare. Am fost la Litex, nu apartine de M-Car, sa le cer oferta de pret pentru ce aveau pe stoc la Outlander sau ASX. Nici pana in ziua de azi nu mi-au trimis oferta.

La service cat timp am avut Coltul au fost foarte OK.

Vorbeste cu Tony Danescu, ma indoiesc ca nu o sa rezolvi. Sincer nu am avut inca probleme cu ei (mari) pana acum si chiar cand a fost o incurcatura s-a rezolvat elegant.

Avatar utilizator
livbest
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 04, 2010 7:31 pm

Mesaj de livbest » Sâm Iul 06, 2013 9:50 am

QUOTE (Alex44 @ Jul 4 2013, 10:38 AM) Ti-am dat PM cu un mag de piese de unde imi iau eu si au luat si alti colegi si au fost multumiti. Nu are rost sa platesti scoruri de reprezentana.
Tocmai ce am iesit si eu din garantie. Se poate un PM cu datele de contact ale magazinului respectiv? Multumesc

Avatar utilizator
geticul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 26, 2007 11:04 pm

Mesaj de geticul » Sâm Iul 06, 2013 9:56 am

QUOTE (M_T @ Jul 4 2013, 11:37 AM) Vorbeste cu Tony Danescu, ma indoiesc ca nu o sa rezolvi. Sincer nu am avut inca probleme cu ei (mari) pana acum si chiar cand a fost o incurcatura s-a rezolvat elegant.

pai cu el vorbisem. Acum am luat o honda si sunt multumit de masina.

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Lun Iul 08, 2013 3:22 pm

QUOTE (iceblitz80 @ Jul 4 2013, 10:44 AM) Eu am facut revizia de 1 an la M-Car Expozitiei, acum o luna si pot spune ca am fost mai mult decat multumit.

Ca si concluzie, n-as fi chiar atat de categoric in afirmatii pentru ca in felul asta garantez ca niciun service nu se va ridica la asteptarile noastre.

De trei ori am fost la ei, cu probleme de la o revizie simpla pana la tinichigerie si tot de atatea ori am plecat cu nemultumiri. Incapand cu piese schimbate cand nu era cazul ( adica placute de frana) si pana la reparatii de mantuiala. Stiu ce vorbesc - si stiu ca am fost masochist nerenuntand la ei din prima.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Iul 08, 2013 8:46 pm

Din pacate nu avem prea multe optiuni sunt doar 3 serviceuri in bucuresti si se pare ca toate lucreaza de mantuiala. La capitolul lucrari la caroserie am fost si eu nemultumit atat ce cel din metalurgiei cat si de expozitiei. La lucrari de mecanica au fost ok cei din metalurgiei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori