...

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Mar Mai 13, 2008 11:55 am

Eu zic MCar ca la ei am fost. Si crede-ma ca au fost foarte amabili in toate. La Mit Motors am trimis doar un mail sa ii intreb daca au ceva pe stoc din ce doream eu si au raspuns in aceeasi zi. Nu pot sa-i vorbesc de rau pentru ca nu am intereactionat cu ei.
Sfatul meu: cere oferta de la fiecare si mergi la cei care fac oferta mai buna.Scurt.

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Mar Mai 13, 2008 2:39 pm

QUOTE (BUGHY)... Unii sunt mai amabili altii nu.
Unii iti fac o oferta trasa de par, altii ca " e noua masina si asta e pretul de catalog .... va oferim covorase... " sau alte chestii.
....Atata timp cat cererea depaseste oferta si nu exista o reala concurenta intre dealeri, sa nu te astepti sa dai peste vreun dealer ca zana din povesti! Acele rebuturi de covorase tin capul de afis. Sanse mai bune ai avea in strainatate, dar cum nu vrei sa mergi mai departe de Ploiesti, Pitesti sau Brasov...
In alta ordine de idei, masina poate fi livrata oriunde de catre oricare dealer (chiar daca nu are el masina, ci trebuie sa o aduca de la altul). Asa a fost la mine. A luat-o de la alt dealer, fara sa taxeze transportul. Daca doream, mi-o aducea in fata blocului. Am preferat show-roomul, pentru eventualitatea ca ar fi avut probleme de aspect sau functionare si trebuia s-o refuz.

Avatar utilizator
alex_coso
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 05, 2008 2:50 pm

Mesaj de alex_coso » Joi Iun 05, 2008 3:18 pm

Fratilor eu mi-am luat masian de la Mit (vezi postul din topicul outlander/ noul outlander) sunt de un real rahat ca sa nu ma exprim mai urat la capitolul service de cei de la M-car nu stiu nimic da sa va fereasca sfantu sa va luati de la MIT MOTORS si sa aveti si probleme cu ea, la revizie nu a fost problema, programare si asa mia departe, da cand chiar ai o problema habar n-au ce sa faca si te lasa sa astepti cu luniile si nici nu stiu daca poti sa mergi cu probleme care ar trebuii sa le faca pe garantie la alt service.

Sfat prietenesc nu faceti aceeasi greseala ca mine daca sunteti din bucuresti NU VA LUATI DE LA MIT.

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Joi Iun 05, 2008 4:26 pm

Pun pariu ca cele doua posturi ale tale contin fix acelasi lucru.
Nu incurca oalele. Delearul e una si service-ul e alta. Nu te obliga nimeni sa mergi la MIT M la service. Mai sint si altii autorizati. Halal gindire.

Avatar utilizator
alex_coso
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 05, 2008 2:50 pm

Mesaj de alex_coso » Joi Iun 05, 2008 6:13 pm

in principal eram destul de nervos atunci si poate am exagerat, revenind la topic dpdv al dealer Mit sunt destul de ok omit sa iti spuna niste mici detalii cum ar fii ca senzorii de parcare daca ii iei ca optionala nu sunt in culoarea caroseriei, dar pe de alta parte sunt destul de dispusii sa acorde discount dar nu in banii ci in optionale. Deci daca esti f. bine documentat despre fiecare optionala care o iei in plus si nu ai asteptari f. mari la pret cred ca e ok si se agita destul de tare baietii.


P.S. Poate sa-mi zici si mie unde pot gasi o losta cu toate serviceurile autorizate ) si daca pot sa rezolv problemele legate de garantie la acestea? Multam mult.

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Vin Iun 06, 2008 8:22 am

Pai senzorii de parcare ii vopsesti daca vrei, altfel e normal sa fie negrii.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori