Sfat Service?

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
victor89ioan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 30, 2010 1:06 pm

Mesaj de victor89ioan » Dum Ian 06, 2013 4:40 pm

am fost lovit de o vaca cand eram in timisoara, a intrat in usa de la sofer si putin in cea de pe spate , si trebuie sa ma intorc la bucuresti unde fac un curs la IMA .Planul ii sa repar masina in bucuresti ca sa fiu eu acolo , am nevoie de sfaturi de service unde se lucreaza bine si repede, daca cineva are ceva "pile" pe la service-urile mitsu si poate sa ma ajute.... oare mai e valabila oferta de la mitsu ca daca duci masina la ei in service iti da alta masina la schimb?

Avatar utilizator
GigiTL
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 06, 2009 7:38 pm

Mesaj de GigiTL » Lun Ian 07, 2013 9:18 am

Este valabila,intr-o anumita limita,daca ai o avarie facuta din vina altcuiva,nu din vina producatorului,cred ca mai apare si durata reparatiei,ce disponibilitate are service in acel moment,adica daca masinile de schimb nu sunt date la alti clienti.Ca sfat cei din Galati se misca foarte bine,dar cred ca sunt prea departe pentru tine.

Avatar utilizator
m_mosu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iun 06, 2010 3:11 pm

Mesaj de m_mosu » Lun Ian 07, 2013 11:04 am

eu am avut probleme cu tinichigeria,am apelat la service pe metalurgiei,sunt mai mult decat ok,de incredere se misca repdde si bind. De vopsit am avut mai multte repere in cazuri diferite si niciodata n-au fost probleme.am avut nevoie o data si de masina la schimb si am primit-o fara probleme doar ca masina ta e programata la reparat cand e libera una la snimb si nu o ai mai mult de o saptamana. Oricum se misca repede si bine.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Lun Ian 07, 2013 4:58 pm

Si eu tot la M Car Metalurgiei ma duc, atat la revizii cat si la diverse reparatii de tinichigerie, parbriz, garantie.
Si pt. Lancer si pt. Outlander, pana acum nu am ce sa le reprosez.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Lun Ian 07, 2013 8:42 pm

Salut.

Daca esti din Bucuresti poti face reparatiile si la Mitsu Expozitieti dar si la M CAR de la Baneasa. La Baneasa este un mecanic pe nume Gelu care este super ok si face treaba super.

La Expozitieti daca te duci toti sunt ok. Toti mecanicii sunt buni. Cel mai indicat ar fi sa vb cu o reprezentanta Expo, Baneasa sau unde vrei sa duci masina si sa intrebi daca au masina in perioada asta. Daca au masina la schimb bagi masina, semnezi niste acte si iti da masina la schimb. Stiu casi anul asta au oferta cu masina la schimb.

La Mitsu Expozitiei cel care se ocupa cu masina face actele preda masina,etc se numeste George. Dar si ceilalti sunt ok. Profesionisti.

Avatar utilizator
gabone
EVO I
Mesaje: 13
Membru din: Mar Apr 29, 2008 2:51 pm

Mesaj de gabone » Joi Mar 07, 2013 5:38 pm

La Expozitiei se cam fura piese si asta pot sa ti-o spun pentru ca am patit-o. Banuiesc ca isi permit mai mult pe asigurare pentru ca clientul nu plateste, ci firma de asigurari.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mar 07, 2013 6:05 pm

Avand in vedere ca acuzatia ta nu este una deloc usoara, poate iti permiti sa pierzi cateva minute si sa o sustii, cu mai multe detalii?

Avatar utilizator
gabone
EVO I
Mesaje: 13
Membru din: Mar Apr 29, 2008 2:51 pm

Mesaj de gabone » Joi Mar 07, 2013 7:47 pm

Acum ceva vreme am fost lovit in spate si am ramas cu bara de plastic sparta. Mai tarziu, la constatarea RCA, am vazut ca aveam si un panou de tabla indoit din spatele barii de plastic. Am incheiat toate actele cu vinovatul la centrul de constatare si la o saptamana distanta am fost la Mcar Expozitiei sa imi repar masina. Mi-au depus dosarul de dauna la asigurator, au primit acceptul de plata pentru ambele piese. Am inteles ca lucrarea costa mai multe mii de lei. Am adus masina si am fost nevoit sa o las in service cateva zile pentru reparatii. Dupa cateva zile am venit sa o ridic. Avea alta bara de plastic si era vopsita. Mi s-a spus ca au inlocuit si panoul de tabla din spatele barii de plastic, desi nu puteam sa il vad, si chiar nu imi dadeam seama cum arata. Ar fi trebuit sa ma bag pe sub masina ca sa il vad. Asa ca am luat-o de buna. Am ajuns acasa, si curios din fire, m-am lungit pina la urma pe spate si m-am bagat sub masina sa vad si eu lucrarea. Mare mi-a fost surprinderea cand am vazut ca de fapt acel panou fusese indreptat la ciocan, si dat cu o mazga pe deasupra. Eram plin de nervi, pentru ca factura catre asigurator era cu tot cu panou inlocuit, iar eu tocmai fusesem mintit pe fata. A doua zi de dimineata m-am prezentat la ei si le-am povestit cum sta treaba si i-am amenintat cu politia si anpc-ul. Din fericire, au acceptat sa imi schimbe panoul, si mi-au spus sa ma intorc a doua zi sa o iau. Bineinteles ca nu am acceptat si am vrut sa stau linga masina pe tot parcursul lucrarii, nemaiavand incredere in ei. Mi s-a parut mie ca au tras de tabla cam tare si cu putina ura si dispret, dar macar eram satisfacut ca imi inlocuiesc piesa. Panoul bineinteles ca il aveau deja si il scosesera dintr-un colt al atelierului. Respectos i-am salutat la sfarsitul lucrarii desi aveam un car de draci si multe sa le spun.

Am zis ca nu mai calc in Expozitiei vreodata. Si asta nu este singurul incident pe care l-am avut cu ei. Acum cativa ani de zile masina era inca in garantie si am fost la ei sa reclam un troncanit in viraje. S-a dovedit mai tarziu, la alt service, ca era de vina sistemul de directie care a si fost inlocuit. Nici troncanitul nu l-am mai auzit de atunci. Ceea ce m-a deranjat atunci a fost faptul ca unul din angajati a ridicat tonul vocii la mine. Asa ceva pus si simplu nu faci cu un client, si a trebuit sa ma resemnez cu recomandarea ca "asa face toate" cum am mai citit si aici pe forum.

Avatar utilizator
gabone
EVO I
Mesaje: 13
Membru din: Mar Apr 29, 2008 2:51 pm

Mesaj de gabone » Joi Mar 07, 2013 7:53 pm

Alta regula pe care am jurat sa nu o mai incalc. Nu imi mai las masina nesupravegheata in service, in veci!

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Joi Mar 07, 2013 9:41 pm

Urat, foarte urat...

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori