Delay acceleratie Colt/CZ3

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mie Iul 30, 2008 9:35 am

QUOTE (Cristi)sobo' tu ai inteles ceva din ce s-a scris mai sus ?
ok, recunosc, in afara de tdi nici o masina nu e perfecta, nici chiar evo. :wink:

si nu e 100% Japan daca te refereai la colt.
e conceput cu Mercedes.

Bine ca esti tu destept... 8)

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Iul 30, 2008 9:53 am

sobolanu, nu ai inteles ..
Lancer Classic este 100% Japan.
Colt este 99% Mertzedes si 1% Japan.
Iar lanceru asta nou (citez: "de kkt") este .. cum sa zic .. motor de kkt pe masina de kkt.
.. si ma opresc aici, ca sa nu ii jicnesc pe posesorii de Outlander

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mie Iul 30, 2008 10:21 am

Vaaaai, ce suparat suntem domnu'! Las' ca-ti trece ( cu varsta..)

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Iul 30, 2008 12:01 pm

...............

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Iul 30, 2008 12:05 pm

QUOTE (Apple)Deci, demontare corp acceleratie, curatare sanatoasa, resetare erori, reinvatare turatie relanti si probeaza ce fel merge.

Am inteles.
Nu stiu ce sa zic legat de curatarea asta, delay-ul asta il au toate de noi, nu e un defect, asa au fost concepute.
Acceleratia pe senzor are avantajele sale, peste ceva timp toate vor avea asa ceva, dar in general tehnologiile noi apar pe masinile cu pretentii initial si apoi pe restul. )
Singurul dezavantaj ar fi cand vreau sa plec in forta si datorita acestui delay nu e chiar ok, mereu.

@cix, ai gresit tu niste procentaje pe la colt, dar per total incepi sa intelegi cum stau lucrurile.
Vad si din postul tau o chestie pe care am mai vazut-o si la altii, in special la didelari, a critica, face misto de o masina e ca si cum ai jigni posesorul. Adica asa se simte posesorul.
Nu-mi explic...e pasiune pentru masina sau doar orgoliul ? Din posturile acestor gen de posesori nu reiese o mare pasiune.
Si intr-adevar asta se intampla la unii, ceea ce mie mi se pare amuzant si ... nu mai zic sa nu-i jignesc pe multi.
Si ca sa-l citez pe sobo', las' ca va trece cu varsta!

LE: Coobra, acum am vazut postul tau. Da sunt de acord. Inca astept pretul pe mail de la K&N de la un distribuitor local de pe site-ul K&N. O sa-i sun mai degraba...

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Iul 30, 2008 12:33 pm

Imi cer scuze ca bruiez topicul.
@Cristi, spui ca "a face misto de o masina e ca si cum ai jigni posesorul". Nu stau acum sa caut in cate posturi a-ti facut misto si a-ti criticat Lancerul DID, iar asta doar pentru ca nu va convine ideea. Orgoliu recunosc ca am si nu imi convine citesc critici nefondate la adresa masinilor diesel. Cat despre pasiune nu cred ca isi poate da cineva cu parerea decat in dreptul lui. Sunt unii care pun pasiune intr-un trabant si consider ca nu sunt exagerat daca am pus pasiune intr-un Lancer DID. In postul anterior nu am facut decat sa trag niste concluzii (un pic exagerate) din ceea ce am citit azi prin ultimele tale posturi si sunt departe de parerea mea reala. Si eu sunt de parere ca la colt am gresit procentajele, dar daca te-a deranjat macar un pic, ma bucur.

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mie Iul 30, 2008 1:01 pm

Lasa-i cix ca nu merita.In afara de mistouri si de replici preluate de pe net sau "din auzite" restul e ...tacere. Am fost inscris pe o gramada de forumuri ( ca proprietar al masinilor respective, nu ca altii) dar filfizoni increzuti ca pe asta n-am vazut ! Ce e cel mai misto - cu timpul incep sa se contrazica singuri, chiar daca ideile fixe nu le dispar. 'ai, pa !

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Iul 30, 2008 1:03 pm

@cix, eu nu spun "a face misto de o masina e ca si cum ai jigni posesorul", eu doar constat asta, aici pe forum.
Cat despre procentajele alea, stai linistit, nu m-au deranjat.
Daca Daymler Chrysler ar mai fi fost actionar la Mitsubishi, acum ai fi avut si tu sub capota un propulsor Mercedes asa cum e si la coltul dizel.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Iul 30, 2008 1:13 pm

QUOTE (sobolanu')Lasa-i cix ca nu merita.In afara de mistouri si de replici preluate de pe net sau "din auzite" restul e ...tacere. Am fost inscris pe o gramada de forumuri ( ca proprietar al masinilor respective, nu ca altii) dar filfizoni increzuti ca pe asta n-am vazut ! Ce e cel mai misto - cu timpul incep sa se contrazica singuri, chiar daca ideile fixe nu le dispar. 'ai, pa !

Si ce replici sunt preluate de pe net ?
Esti tu asa un mare surfer de stii replicile de pe net ?
Zi-mi si mie cateva ca vad ca esti citit.
Se vede ca ai fost inscris pe o gramada de forumuri, ai niste posturi foarte interesante...
E unul chiar mai sus...denota multa experienta. )

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mie Iul 30, 2008 5:04 pm

Cum te bagi tu singur in seama, ceva de speriat bre !

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori