...

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Mar 09, 2008 7:55 pm

...

Avatar utilizator
thor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 01, 2008 5:40 pm

Mesaj de thor » Dum Mar 09, 2008 8:35 pm

Dealer serios?...ce conteaza?....mergi la oricare...iti prezinta o masina...o probezi...iti place...o iei.....
Mai tarziu incepe conga....la service....daca e cazul....deci....un service serios trebuie sa cauti pt viitor....

Dar daca vorbim de dealer.....eu am fost in Bucuresti la cel din Berceni....omul de acolo foarte amabil...am facut test drive....am remarcat la el ca este un tip sincer....adica la remarca mea ca interiorul porbagajului lasa de dorit...omul nu a incercat ca altii sa imi spuna ca sunt chior...chiar a fost de acord cu mine .....din pacate nu am luat masina de la el pt ca nu o aveau pe stoc...
Am luat-o de la Brasov....acolo alt tip amabil...am vb cu el la telefon...mi=a zis ca daca o platesc pe loc integral imi face reducere vopseaua metalizata...si chiar asa a fost...Cand mi-a zis el am mers la Brasov...am gasit masina pregatita...a durat maxim 30 minute sa platesc numerele si RCA...mi-a facut un instructaj mai ales la bluetooth...si gata...pa....

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Dum Mar 09, 2008 10:23 pm

La achizitie toti sunt draguti cu tine.Pana si greselile minore le treci cu vederea pentru ca esti nerabdator sa intri in posesia masinii.Eu am luat-o de la Mcar si parca eram undeva prin vest pentru ca toti se comportau foarte frumos si civilizat.Amuzamentul incepe abia cand ajungi la service si-ti garantez si eu si alti cativa de pe forum ca serviceul de pe Expozitiei Mcar nu lasa de dorit,pur si simplu e batjocoritor la adresa clientului.Despre alte serviceuri nu pot vorbi pentru ca nu am fost la ele.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Dum Mar 09, 2008 10:26 pm

In schimb am auzit vorbe bune despre service-ul din Berceni.
Eu nu mai calc in Expozitiei...

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Lun Mar 10, 2008 8:38 am

Eu am luat masina de la Mit Motors, si am fost multumit. Recunosc stiu pe cineva acolo si evident s-a purtat impecabil. Cat despre service-uri, e trist, am fost doar la M Car Expozitiei si in afara de un mecanic tinerel cu bun simt si care mi-a explicat ce si cum, in rest varza toti. A mai stiu acolo un tip de la vanzari care este ok am vorbit cu el si mi-a creeat o impresie foarte buna.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Mar 18, 2008 10:49 am

Eu am facut comanda saptamana trecuta in Brasov (Casa Auto) la un Lancer 2.0 Instyle Blue si pot sa zic ca au facut treaba foarte buna in a-mi gasi o masina disponibila in cel mai scurt timp. Saptamana asta o sa fie in Brasov si sper ca saptamana viitoare sa il si ridic (sau sa il iau ). Am incercat in paralel si la Timisoara si ei mi-ar fi onorat comanda in luna mai si la un pretz si mai mare. Cei de la Brasov mi-au facut discount, toate accesoriile pe care le-am comandat: ~850eur.

Avatar utilizator
cri1808
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 07, 2008 2:52 am

Mesaj de cri1808 » Mar Apr 15, 2008 1:15 pm

QUOTE (larry)Salut , sunt nou pe aici, mi-am achizitionat si eu un Outlander de 2,2 DI-D Instyle navi de la Ploiesti, am vb cu un baiat , Laurentiu ,care s-a purtata foarte bine cu mine! Mi-am luat si niste accesorii le el ! As vrea sa imi mai bag si un cip pe el , dar pe 2,2 inca nu e disponibil!sa il stapanesti sanatos. ma bate si pe mine gandul , cum e motorisca de la psa? masinuta in general?

bafta

Avatar utilizator
Alin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 4:38 pm

Mesaj de Alin » Dum Mai 18, 2008 4:45 pm

Iti recomand pe cei de la Casa Auto Iasi. Inainte de a lua masina am stat cu frica pentru ca auzisem tot felul de zvonuri ca nu sunt seriosi. Am un Lancer 1.6 de 12 luni si sunt foarte multumit de el. Am primit masina in 5 zile de la achitarea avansului desi au zis ca ajunge in 7. Am fost de doua ori la revizie si se comporta impecabil chiar daca sunt putin mai scumpi decat la Bucuresti. Saptamana trecuta mi-au schimbat si o bucsa pe garantie desi sa fiu sincer nu cred ca era defect de fabricatie ci din cauza drumurilor din Iasi.

Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Mie Iun 04, 2008 3:14 pm

Nu va recomand sa va luati masina de la Casa Auto Iasi nici in ruptul capului. Nu au nici un fel de credibilitate si serviciile post-vanzare sunt mai ceva ca la serviceul din coltul blocului. Eu sunt satul de Casa Auto - Mitsu Iasi, trateaza clientii ca pe niste carpe. Si daca ai vreo problema cu masina, si intradevar face obiectul garantiei...ai mult de furca cu ei ! Multe batai la cap si mult timp pierdut aiurea...nu de alta poate patesti si tu sa'ti zica ca " daca nu esti capabil sa conduci masina" ( dupa ce a vazut o galma pe un cauciuc).

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori