Recomandare Service Auto Bun Iasi

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Iul 20, 2012 5:00 pm

Informativ, pret pe repere si manopera, pls?

Avatar utilizator
fenom
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 16, 2012 1:45 pm

Mesaj de fenom » Vin Iul 20, 2012 5:42 pm

Piesele sunt originale si le-am cumparat eu de la un magazin pt ca am fost idiot ca daca le cumparam de la mecanic economiseam cam 100 lei.
430 lei flansele
64 lei rulmentii
59 lei placa termica
225 lei bujii denso iridium power ( Eu am nevoie de bujii "reci" pt ca masina e resoftata si am inteles ca doar astea sunt bune) Pe original 4 bujii costa 430 lei .
10 lei suruburi placa termica

Pe manopera am dat 350 lei.

Avatar utilizator
fenom
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Vin Mar 16, 2012 1:45 pm

Mesaj de fenom » Sâm Iul 21, 2012 8:55 am

+ 50 lei 2 bucse bara stabilizatoare.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Iul 23, 2012 12:01 pm

Merci.

Avatar utilizator
daniel 12
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Feb 19, 2012 12:00 pm

Mesaj de daniel 12 » Sâm Aug 11, 2012 3:48 pm

Salut tuturor

Va rog sa ma ajutati intr-o problema pe care nu am reusit sa o rezolv singur.
Am un Mirsu Pajero din 1999 ,de 2.8 cc diesel care a avut o problema la pompa de injectie( dintr-o data s-a supraturat la relanti.
Am fost la service pentru ca s-a marit nivelul apei in vasul de expansiune si am schimbat garnitura de chiulasa insa dupa 20 - 25 zile din nou aceeasi problema. Cei de la service mi-au spus ca au rectificat chiulasa , ca au achimbat garnitura , etc. Dupa doua luni s-a dus draculaui tot ca masina iar se supratureaza, apa in vas iar se ridica , consuma ulei ca nebuna asa ca m-am hotarat sa-i schimb tot motorul. Daca cineva dintre voi are un astfel de motor de vanzare sau stiti de asa ceva va rog sa-mi spuneti si mie. Ma intereseaza motorul in totalitatea lui cu toate piesele componente (pompa de injectie , radiator, intercooler , turbosuflanta, etc. ) si un pret aproximativ.

Va mutumesc si cred ca o sa primesc vesti de la voi.
Cu respect

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori