Masina Mai Veche De Sase Ani? Unde Ii Faceti Service-ul?

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Iun 19, 2012 9:14 am

Salut,
pentru ca asta-noapte am dormit cam rau si pentru ca inca nu ma pot decide daca a fost vina caldurii sau a unor statistici (inca) necunoscute mie, am decis sa imi iau inima in dinti si sa dau frau liber intrebarilor.

Deci dragilor, am rugamintea sa va rapiti 15 secunde din timpul vostru pretios si sa raspundeti sondajului de mai sus.

Zi buna tuturor,
Andrei

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Iun 19, 2012 11:48 am

Intrebare. De ce 6 ani? La multi le iese masina din garantie dupa 3 ani si cred ca intrebarea ta este la fel de valabila si pentru acestia

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mie Iun 20, 2012 10:53 am

A mea are 5 ani in August si numai la mecanicul meu ma duc sa ii repar orice problema sau pentru revizii, asta cam de 3 ani.

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Sâm Iun 23, 2012 1:27 pm

Este dubioasa oferta pentru ca include si kitul de distributie, care se schimba la 90.000 sau 5 ani. Deci ei dau oferta la o piesa pe care a trebuit s-o schimb anul trecut sau sa o schimb acum la 10 ani si 180.000km ceea ce nu e realist.

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Sâm Iun 23, 2012 8:58 pm

Am votat si eu si cred ca e vorba de un "recensamant" mai voalat. Scopul ar fi compararea nr masinilor vandute in ultimii 10 ani cu nr masinilor ce frecventeaza service-ul "oficial".

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori