Outlander La 0 Km Livrata Zgariata Si Cu Interior Uzat

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
skyhawkmi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 11:00 am

Mesaj de skyhawkmi » Mar Mai 15, 2012 8:44 pm

ce sfaturi aveti la aceasta problema?
am pus acest post la generalitati pt ca nu stiu in ce sectiune sa il pun.

am fost astazi la mcar sa ridic un outlander 2.2 instyle NOU
masina prezenta urmatoarele:

scaune fata imbacsite de praf si frunze in cusaturi si se vedeau ca au fost sterse, prezentand urme de praf intinse pe suprafata de piele a scaunului
aripioarele scaunelor din fata prezinta cute care nu se pot justifica decat prin folosirea masinii - doar aripioarele din exterior/usi evident... scaunul stanga fata prezinta pe spatar o pata de culoare mai deschisa decat restul tapiteliei de piele
usa sofer si pasager are zgarieturi pe partea de plastic de la incaltarile celor ce au utilizat masina - atentie zgarieturi ... nu urme
ornament prag stanga sofer multiplu zgariat in exterior de la incaltarile celor ce s-au urcat in masina sau din alte motive
zgarieturi multiple pe portiere sub manerele usilor din fata, fapt ce denota o folosire repetata a usilor respective, in special a usii soferului.
cauciucurile prezente pe masina prezinta urme de imbatranire si rulare
exista cateva urme de lovire usoara fara infundare in portiera fata stanga si spate stanga
exista o zgarietura superficiala pe bara fata si o alta pe aripa stanga fata
exista zgarieturi si urme de folosire pe manerele interioare ale usilor stanga dreapta fata, precum si pe bandourile usilor in interior

atasat si cateva poze.
ce faci daca te bagi la un leasing cu valoare de 36.000 euro(TVA inclus) si primesti masina astfel? iar cel care ti-o livreaza spune ca e normal sa arate asa... ca s-a spalat masina in interior ... adica era noua dar trebuia spalata in interior....

[attachment=16558:photo.JPG]
[attachment=16559:photo1.JPG]
[attachment=16560:photo2.JPG]
Fişiere ataşate
photo2.JPG
photo2.JPG (496.83 KiB) Vizualizat de 7382 ori
photo1.JPG
photo1.JPG (630.61 KiB) Vizualizat de 7367 ori
photo.JPG
photo.JPG (686.02 KiB) Vizualizat de 7380 ori

Avatar utilizator
tyty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Aug 02, 2009 1:47 am

Mesaj de tyty » Mar Mai 15, 2012 8:49 pm

pai si ai luat-o? cati km avea la bord?

Avatar utilizator
skyhawkmi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 11:00 am

Mesaj de skyhawkmi » Mar Mai 15, 2012 8:53 pm

nu am luat-o si este a doua oara cand refuz masina.

acum o saptamana mi-au adus alta care NU era conform specificatiilor. in loc de piele neagra avea piele bej. eu am cerut specific piele neagra si am semnat specificatiile ca atare.

7 km pe bord.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mar Mai 15, 2012 8:55 pm

QUOTE (skyhawkmi @ May 15 2012, 08:44 PM) am pus acest post la generalitati pt ca nu stiu in ce sectiune sa il pun.

In sectiunea Mitsubishi Outlander ai incercat?
http://mitsu.ro/forum/index.php?showforum=10

in alta ordine de idei sper ca n-ai acceptat sa pleci cu masina aia de la reprezentanta.
ai dreptul de a o refuza pe motive temeinice..

Avatar utilizator
skyhawkmi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 11:00 am

Mesaj de skyhawkmi » Mar Mai 15, 2012 8:59 pm

evident ca nu am luat-o mai ales ca se intampla a doua oara... vezi mai sus.
sunt la a treia masina luata de noua de la mistubishi... si nu am patit si nu credeam ca patesc asa ceva
celelalte... un l200 2005 si un lancer 2008 au fost impecabile.

Avatar utilizator
ctzzz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 06, 2011 8:08 pm

Mesaj de ctzzz » Mar Mai 15, 2012 9:30 pm

hmm...
din poze, intr-adevar, arata cam suspect (a 3-a poza este mai mult decat edificatoare).

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Mai 15, 2012 9:36 pm

NU trebuia sa ridici masina si nici PVul de predare primire eventual scriai in el motivele refuzului.

Avatar utilizator
ctzzz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 06, 2011 8:08 pm

Mesaj de ctzzz » Mar Mai 15, 2012 9:43 pm

pai inteleg ca NU a ridicat-o.

Avatar utilizator
skyhawkmi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 11:00 am

Mesaj de skyhawkmi » Mar Mai 15, 2012 9:45 pm

QUOTE (Flipper @ May 15 2012, 09:36 PM) NU trebuia sa ridici masina si nici PVul de predare primire eventual scriai in el motivele refuzului.


nu am ridicat masina, nu s-a facut proces verbal.
mi s-a spus ca trebuie sa dau in scris pe caietul de livrari de ce am refuzat si cand am cerut sa scriu mi s-a spus ca nu exista caiet de livrari.
de aceea am instiintat pe mail atat firma de leasing cat si dealer-ul si maine dimineatat la prima ora merg la ei sa fac PV cu motivele pentru care nu am ridicat masina.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Mar Mai 15, 2012 9:46 pm

Sa nu ridici masina pana nu e asa cum trebuie sa fie o masina noua si cu specificatiile cerute de tine. E inadmisibil sa dai o palarie de bani pe o masina noua si sa nu fie ceea ce ai cerut.

Nici o masina noua nu vine cu o km in bord, iti dai seama ca o testeaza si ei putin dupa fabricatie. De exemplu taicamiu in 2003 cand a luat clio avea vreo 20 si ceva km in bord, eu cand am luat loganul in 2006 avea peste 10km in bord iar lancerul in 2010 avea si el km nu mai stiu exact cat dar nu cred ca mai mult de 10km. Eu nu am vazut nici o maisna noua care ca aiba fix 0 km in bord.

Faptul ca prezenta urme de uzura e posibil sa fi stat mult in showroom si sa se fi urcat in ea multi posibili cumparatori sau curiosi sa ii testeze interiorul si altele si daca zici casicauciucurile sunt imbatranite cine stie cat a mai stat si prin depozite in aer liber. Sa te uiti la DOTul de pe cauciucuri.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori