Outlander La 0 Km Livrata Zgariata Si Cu Interior Uzat

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Mai 16, 2012 7:41 pm

dupa cum ai descris, masina a stat in vreun showroom si acum incerca sa ti-o vanda tie, ceea ce mi se pare o mare golanie.
daca o iei in leasing, probabil ca o iei pe persoana juridica, deci protectia consumatorului nu se baga, asa ca singura solutie este sa refuzi masina, sau sa o accepti asa cum este, dar in scimbul unei reduceri substantiale a pretului.
succes!

Avatar utilizator
skyhawkmi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 11, 2008 11:00 am

Mesaj de skyhawkmi » Joi Mai 17, 2012 9:10 am

asta e cea mai plauzibila explicatie dar ei nu vor spune sau recunoaste. am fost si am discutat si in cazul refuzului se lasa cu evaluatori si avocati.
chiar n-am timp de aceste lucruri si prin urmare am luat masina.
in cazul in care masina nu corespundea cu specificatiile tehnice putea sa fie refuzata cu argumente. in cazul in care ea corespunde dar are urme de uzura chiar daca minore n-ai ce sa faci ca nu se spune nicaieri in specificatii asta.

mai mult in procesul verbal nu se mentioneaza decat ca masina este impecabila si are 0 km. nu se spune nimic de aspect. nu se spune ca e noua, etc.
aviz tuturor ca sa evitati aceste lucruri pe care le-am patit.

CAND SEMNATI SPECIFICATIILE FACETI O ADRESA ATAT CATRE DEALER CAT SI CATRE LEASING, IN SCRIS, PRIN CARE SOLICITATI CA MASINA SA VA FIE PREZENTATA CAND VINE CU TRANSPORTUL, MENTIONATI CA SOLICITATI SA FIE TIPLATA ETC. APOI SEMNATI ACEASTA SOLICITARE SI ASIGURATIVA CA SI EI O SEMNAEAZA SI STAMPILEAZA.
DACA VA REFUZA INSEAMNA CA E CEVA "NECLAR" LA MIJLOC. SI NU SEMNATI CONTRACTUL, ORIENTATIVA FIE CATRE ALT DEALER, FIE CATRE ALTA MARCA.

eu am scris pe PV observatiile pe care le-am avut ca sa ramana scrise.

INSA in fata legii ei au dreptate si chiar daca n-au... au avocati si peste 1-2 ani poate castigi... dar pierzi timp , bani si nervi.
desi visam un pajero peste 5 ani aceasta este ultima masina pe care o cumpar de la mitsubishi, si nu din cauza marcii.

bafta!

Avatar utilizator
velicu83
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 14, 2012 2:03 pm

Mesaj de velicu83 » Joi Mai 17, 2012 11:14 am

Salut,
Imi pare rau ptr cele intamplate, vreau sa zic doar ca eu am luat outlander din Germania si la un moment dat s-a blocat MMSC si bineinteles am fost cu masina la reprezentanta, problema s-a rezolvat pe loc si imediat si cu scuzele de rigoare si apoi defata cu mine au trimis mail catre Mitsu. specificand problema. Cand a venit masina am fost sunat sa ajung cat mai rpd posibil la ei ptr ca nu pot da masina jos de pe autotren fara mine, fara sa verific ca este "noua" ca sa zic asa. Explicatia la aceasta treaba a fost simpla si citez :" Este o maisna scumpa si trebuie verificata atat de dumneavoastra cat si de noi".
Nu am avut voie sa plec cu masina din reprezentantza fara un testdrive in prealabil cu maisna, condusa de mine?in drepata fiind reprezentantul de vanzari, mini 30 km pentru a vedea eventuale probleme tehnice. Dupa toate astea am mai petrecut cateva ore in reprezentanta pentru a-mi fii explicate toate chestiile din dotarea masinii.
Ceea ce vreau sa subliniz cu aceste lucruri este ca tine doar de reprezentanta si nu cred ca cei care fabrica masina stiu de lucrurile astea. Din cate am inteles eu de aici clientul este mai important decat masina. Plus ca inca se fac masini pe comanda ca sa zic asa. Eu am facut configuratia pe net cu ce am vrut eu si apoi a mai urmat inca o modificare la reprezentanta deci nu aveau cum sa o aiba pe stoc ....cred eu. Masina a fost comandata in februarie-martie 2012 si adusa aprox 3 sapt mai tarziu.
Multi KM fara probleme.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Mai 17, 2012 6:14 pm

sa o stapanesti sanatos si nu are rost sa nu iti iei o maisina care iti place pentru niste oameni care peste cativa ani poate ca nu vor mai lucra la dealerul mitsubishi, posibil chiar sa dai peste ei la alta marca de masina

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori