Problema Cu "bagatul" In Marsarier?

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
spidercata
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Aug 14, 2012 4:12 pm

Mesaj de spidercata » Joi Oct 25, 2012 2:06 am

aceeasi problema aveam si eu, dar la alta masina (R-ul era to ca la mitsu)

am observat ca daca trageam putin mai tare in dreapta(doar putin, nu ca hulk) si apoi jos, intra de fiecare data

poate functioneaza si la tine

Avatar utilizator
Catalink
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 29, 2012 9:23 pm

Mesaj de Catalink » Mar Sep 23, 2014 8:38 pm

Salut, am o Mitsubishi Carisma din 2001, motor 1.6, benzina si am o problema asemanatoare, dar mai grava. Intra greu in viteza I si in marsarier. In rest, intra usor in toate vitezele. Care ar fi problema si la ce service imi recomandati sa merg in Bucuresti? daca aveti idee si cam cat ar costa piesele plus manopera, m-ar ajuta mult sa stiu.

Avatar utilizator
avy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 18, 2010 7:38 pm

Mesaj de avy » Mie Sep 24, 2014 1:29 am

QUOTE (Catalink @ Sep 23 2014, 08:38 PM) Salut, am o Mitsubishi Carisma din 2001, motor 1.6, benzina si am o problema asemanatoare, dar mai grava. Intra greu in viteza I si in marsarier. In rest, intra usor in toate vitezele. Care ar fi problema si la ce service imi recomandati sa merg in Bucuresti? daca aveti idee si cam cat ar costa piesele plus manopera, m-ar ajuta mult sa stiu.


Cea mai des intalnita problema e ambreiajul sa nu decupleze bine ! TIne jos cumva? Covorasul intra sub pedala ? Pedala este foarte tare ?

Avatar utilizator
Catalink
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 29, 2012 9:23 pm

Mesaj de Catalink » Vin Oct 10, 2014 9:24 pm

avy: O să fiu atent la ce mi-ai spus. preşul nu intră sub pedală, că am grijă la asta. Cert este că pedala de ambreiaj nu este foarte tare. Din ce ştiu, ar cam trebui să schimb ambreiajul. Poate să se schimbe ceva după.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori