Despre dealer

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Mar Ian 15, 2008 2:35 pm

Ce legatura au una cu alta?

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Mar Ian 15, 2008 3:10 pm

la 9 km clar cineva a mers cu ea.eu aveam 200m la masina cand am luat-o.probabil o tura pentru teste in jurul parcului ala al lor.oricum,o masina cred ca o poti refuza daca are peste 1km la bord,cred nu bag mana in foc.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Ian 15, 2008 4:49 pm

QUOTE (goangaus)Ce legatura au una cu alta?

mers, incalzit, rece afara, condens, zapada topita, inghetat...eventual plimbata un pic, spalata... :wink:
Daca masina nu este plimbata prin umezeala nu prea are ce sa inghete, oricum nu atat de mult incat sa necesite deblocare manuala cu sprayuri, scartaieli levier cutie...

Avatar utilizator
goangaus
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 29, 2007 5:28 pm

Mesaj de goangaus » Mar Ian 15, 2008 4:54 pm

QUOTE (Cristi)mers, incalzit, rece afara, condens, zapada topita, inghetat...eventual plimbata un pic, spalata... :wink:
Daca masina nu este plimbata prin umezeala nu prea are ce sa inghete, oricum nu atat de mult incat sa necesite deblocare manuala cu sprayuri, scartaieli levier cutie...
Posibil... dar in cazul asta ar trebui ca in fiecare zi sa patesc asa. Eu folosesc zilnic frana de mana.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Ian 15, 2008 4:58 pm

QUOTE (goangaus)QUOTE (Cristi)mers, incalzit, rece afara, condens, zapada topita, inghetat...eventual plimbata un pic, spalata... :wink:
Daca masina nu este plimbata prin umezeala nu prea are ce sa inghete, oricum nu atat de mult incat sa necesite deblocare manuala cu sprayuri, scartaieli levier cutie...
Posibil... dar in cazul asta ar trebui ca in fiecare zi sa patesc asa. Eu folosesc zilnic frana de mana.

Am zis mai in gluma, mai in serios.
Stai linistit, si daca s-ar fi plimbat...9km nu inseamna nimic.
Gandeste-te ca poate masina ta a fost folosita la un drive-test "de lux" pentru Nicoleta Luciu.
Ti s-a parut ca ar mirosi a parfum in interior ?

Avatar utilizator
2dor
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 05, 2007 8:32 am

Mesaj de 2dor » Mar Ian 15, 2008 5:24 pm

Cred ca parfumul nu conteaza ci doar ca si-a asezat veverita pe scaunul soferului. :oops:

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Ian 15, 2008 5:30 pm

QUOTE (2dor)Cred ca parfumul nu conteaza ci doar ca si-a asezat veverita pe scaunul soferului. :oops:

daca ar fi stiut, ar fi scos scaunul respectiv la vanzare...cred ca isi scotea banii pe lancer.

Avatar utilizator
Oroles
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Feb 04, 2008 1:12 pm

Mesaj de Oroles » Lun Feb 04, 2008 2:11 pm

Tot cu service dealeri: Casa auto Iasi " nu va putem pune barele dvs longitudinale pe capota ca va pierdeti garantia, numai daca le cumparati de la noi.... dar nu avem ceea ce vreti dvs pt Mitubishi L200, doar portbagaj ca alea de-si pun taximetristii caseta pe masina :oops: " Intrebarea doi garantia: Eu am luat masina pe 21nov2007 pe 2febr2008 scutul din fata prezinta rugina :-D de ce? Raspuns " Pai acolo sare griblura, sare de la antiderapant, asa sunt drumurile in Romania...." daca la 30000 de euro in trei luni rugineste indiferent de conditiile meteo mi se pare cel putin hilar ca sa nu spun altfel. Inca mai astept sa vad daca binevoiesc sa-l schimbe sau nu.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Feb 04, 2008 5:26 pm

De ce nu incerci sa dai un mail la Mitsubishi Europe? :twisted:

Avatar utilizator
sondy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Ian 25, 2008 11:03 pm

Mesaj de sondy » Mar Feb 05, 2008 11:49 am

Oroles, fa cum zice andrei. La mine a functionat de minune... Si-a adus aminte musiu Filioreanu de mine imediat dupa ce am trimis un mail la Mitsu Europe :evil: Si da, tot de Casa Auto Iasi e vorba

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori