Oglinda rupta Lancer Classic

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
ossu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:33 am

Mesaj de ossu » Mar Noi 23, 2010 9:02 pm

salutare domnilor, am un ml 1.6 din 2007 si de azi dimineata oglinda din partea staga mai e tinuta doar de cablu. cineva i-a tras o talpa si s-a rupt elementul care face legatura dintre oglinda si caroserie. oglinda e ok functioneaza. Dealerul mi-a spus ca ei livreaza doar oglinda intreaga la 217euro+ vopsit + manopera. eu as avea nevoie doar de piesa respectiva. poate ma ajutati cu idei de unde as putea procura una.

in caz ca nu am postat unde trebe, scuze si va rog sa ma indrumati in alt topic

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Mar Noi 23, 2010 9:34 pm

incearca pe ebay si comanda prin xua.ro ... bafta... are si un site pt mitsu la el pe site...

Avatar utilizator
ossu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:33 am

Mesaj de ossu » Mie Noi 24, 2010 7:51 pm

merci, am sa incerc,

dar poate stie cineva vreun lancer avariat, era unu de 2l mai demult pe forum dar nu il mai gasesc. erau si poze daca bine tin minte.


multumesc

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Noi 24, 2010 8:39 pm

Cauta membrul lucicop, uita-te la posturile lui. Parca era 1.8 totusi, dar vezi si tu. Ma grabesc putin si nu pot sa iti dau link. Bafta.

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Mie Noi 24, 2010 9:22 pm

Incearca aici... Diferenta de pret fata de reprezentanta este enorma:

http://www.unixauto.ro/Unix_CikkekLista ... egnNr=4069

In cel mai rau caz cumperi una nevopsita si iei doar partea care lipseste.

Avatar utilizator
EvoX
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 27, 2007 7:22 pm

Mesaj de EvoX » Lun Iun 20, 2011 11:19 pm

Eu am oglinda de pe partea soferului sparta si ma intereseaza doar geamul. Pana acum am tot dat pe la magazine insa nu au gasit nimic after market. Originalul costa 238RON, insa nu ma incanta sa dau atata pe un gemuletz. Ceva alternative cum ar fi dezmembrari sau SH cunoasteti?! Multam anticipat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori