Disponibilitatea unor modele pt test-drive

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mar Dec 21, 2010 10:50 am

Cabral a primit EVO. Acum cativa ani stiu ca multe vedete feminine de la ProTV aveau Colt-uri CZC.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mar Dec 21, 2010 9:37 pm

singura de care stiu ca a avut un contract de imagine cu noi, a fost Andreea Balan. czc, turbo, a adus masina inapoi, si si-a cumparat un outlander pe banii ei.
in rest nu pot comenta contractele facute de importator, pentru ca nu stiu ce contin. (Cabral, Nicoleta Luciu, Andone, Lacatus, MM Stoica, etc)
Wilmark parca are Outlander, dar e tot al lui.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Dec 22, 2010 9:52 am

Cabral a primit EVO'ul ?
Wow, asta da contract de imagine. Eu credeam ca l-a cumparat el. Parca imi amintesc un articol cum ca l-a achizitionat, nu ca l-ar fi primit in urma unui astfel de contract.

Avatar utilizator
las ruinas
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 04, 2010 11:41 pm

Mesaj de las ruinas » Mie Dec 22, 2010 10:04 am

QUOTE (Malakai @ Dec 22 2010, 09:52 AM) Cabral a primit EVO'ul ?
Wow, asta da contract de imagine.
Ce sa zic... Marele Cabral! Si alte vedete ca el... Si uite asa am transformat Evo in "masina de fite".
E treaba importatorului sa-si faca politica de marketing cum vrea, dar mie mi se pare alegerea proasta. Trebuia sa ramana la un sportiv adevarat, cu rezultate, dintr-un sport unde se munceste din greu. Iar acel sportiv (daca nu e fotbalist) ar fi si apreciat masina.
Tin minte o faza de acum cativa ani cu o alta "vedeta" autohtona (Mihaela Radulescu) care a primit o masina de clasa mica cadou. Nu mai stiu ce era, poate chiar Colt dar s-ar putea sa gresesc. A fost intrebata de cei care i-a dat-o daca e incantata de masina iar pitipoanca a raspuns cu nesimtire ca masina nu e pe gustul ei, ea umbla cu alte masini (atunci parca avea un Cayenne) si o va da la cineva.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mie Dec 22, 2010 10:13 am

Eram putin sarcastic.
Nu stiu daca e cea mai buna alegere acest contract de imagine, pana la urma sincer sa va zic nu prea ma intereseaza, dar nu m-ar fi mirat sa stiu ca l-a cumparat. Asa pe moaca, pot fi si eu imaginea Always Ultra cu aripioare, daca imi dau Evo.

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Mie Dec 22, 2010 10:29 am

stiu ca a mai avut lobont un astfel de contract si a avut evo chiar dupa lansarea in romania, masina cu care a participat la diferite evenimente.
"vedete" avem har domnului......ar trebui sa le selecteze in functie de masina....si daca le tot da sa le si ceara sa faca unele eforturi pentru ea. dar poate e cam greu sa faci asta in romanica.....si cu vedetele noastre.
istoria mitsu e bazata mult pe raliuri. de ce nu fac un contract cu un pilot din tara si pe langa diverse teste, ar putea sa faca si niste cursuri cu cei care cumpara masini de peste o anumita suma. tin minte ca acum cativa ani, bogdan marisca avea ctr de acest fel cu dealerul vw din cluj si una din partile contractului era ca bogdan sa faca anumite cursuri de conducere defensiva/pilotaj cu clientii, bineinteles de la un anumit nivel....

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Dec 22, 2010 8:46 pm

acest fel de contract exista, dar nu il are decat m car distribution si este cu Titi Aur. nu stiu exact in limita a cate scolarizari si daca s-au epuizat, dar stiu ca exista si scolarizarile chiar s-au facut.
bineinteles ca exista si clienti care au renuntat din diverse motive.
Vali Porcisteanu a mai avut contract cu mcd si este clientul nostru fidel.

Avatar utilizator
sebasita
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Feb 17, 2009 10:54 am

Mesaj de sebasita » Joi Dec 23, 2010 10:15 am

e bine de stiut ca exista....si cine se orienteaza pe rallyart sau evo, daca nu i se spune de posibilitate, sa intrebe:).
aproape off topic....ma uitam sambata la pro motor.....si ia ghiciti cine si-a luat lancer alb......liviu varciu.....(((((((((((((((imi venea sa mor de ciuda....si l-a mai dat si la tv....

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Joi Dec 23, 2010 10:21 am

Am vazut si eu. Si-a luat 1.8 Instyle parca.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Joi Dec 23, 2010 10:25 am

Si-a luat sau l-a primit si el?

PS Ce legatura are totusi discutia noastra cu topicul?

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori