Tepari De La Iricad Galati

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
sith lord
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 23, 2010 7:50 pm

Mesaj de sith lord » Vin Iul 23, 2010 8:12 pm

Buna ziua tuturor posesorilor de mitsubishi,deschid acest topic pentru pentru a nu cumva sa faceti greseala sa va duceti la cei mai mari tepari,incompetenti.................... si as mai putea continua.TEPARII DE LA IRICAD-GALATI.
In urma unui accident si reparat prin polita Casco ,teparii asa ai voi numi pe asti ade la Iricad Galati,au pus pe masina in cauza piese sh impotriva a ceea ce a dat asiguratorul respectiv piese noi in speta este vorba de o masina din 2008,asta ca respect pentru clientii ce faceau revizia si si-au cumparat masina de la ei,pasul urmator a fost bineinteles contactarea avocatului si vorbit cu importatorul daca ati avut asemenea probleme cu dealerii-tepari ca astia din Galati nu va sfiiti sa ma intrebati.

Avatar utilizator
artshop13
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Oct 13, 2010 12:47 pm

Mesaj de artshop13 » Mie Oct 13, 2010 12:50 pm

tu esti justin? ai luat-o de la vacari? ce ti a spus fratele tau cristi

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mie Oct 13, 2010 12:58 pm

N-am inteles nimic din postul de mai sus.

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Mie Oct 13, 2010 2:34 pm

Incerc o traducere...

"tu esti, justin (sith lord)?"
"ai luat masina de la vacari (service)?"
"ce ti a spus fratele tau cristi" (cred ca se refera la el - artshop13)

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Oct 13, 2010 9:45 pm

ce program de traducere ai folosit? ca google translate nu a recunoscut acest mesaj!

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Joi Oct 14, 2010 10:26 am

Cred ca "fratili lui" i-a zis sa-si ia o nemteasca sh si el s-a incapatat sa-si ia japoneza de la vacari.

Avatar utilizator
sith lord
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 23, 2010 7:50 pm

Mesaj de sith lord » Joi Oct 28, 2010 9:33 pm

QUOTE (artshop13 @ Oct 13 2010, 12:50 PM) tu esti justin? ai luat-o de la vacari? ce ti a spus fratele tau cristi
Da mi-au cam tras-o dar nu ma las dar nu ma las le cer 10 000 ron despagubiri in instanta,vorba ta niste vacari nu uitati dragi forumisti de evitat.

QUOTE (diablo_666 @ Oct 14 2010, 10:26 AM) Cred ca "fratili lui" i-a zis sa-si ia o nemteasca sh si el s-a incapatat sa-si ia japoneza de la vacari.
Crezul tau este gresit,the sith lord conduce un L200 cosmos black cu care ma dau mare pe ulite prafuite si pe drumuri de munte

QUOTE (Tanaka @ Oct 13 2010, 02:34 PM) Incerc o traducere...

"tu esti, justin (sith lord)?"
"ai luat masina de la vacari (service)?"
"ce ti a spus fratele tau cristi" (cred ca se refera la el - artshop13)
Corect,experienta asi spune cuvantul

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Oct 28, 2010 9:41 pm

Totusi, ar trebui sa ne lamuriti si pe noi care-i problema, vorbe-n vant e capabil oricine sa arunce!

Avatar utilizator
sith lord
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 23, 2010 7:50 pm

Mesaj de sith lord » Joi Oct 28, 2010 10:14 pm

Ok, sa incep cu inceputul prietenul meu artshop13 ,,cristi,, si-a cumparat un mitsubishi l200 cutie automata ,piele,incalzire scaune etc o masina super de care m-am indragostit si pe care mi-am luat-o si eu modelul intense in 2008 si cu care intr-un moment de neatentie m-am urcat pe o saraca dacie 1300 din 75 la el dauna totala la mine farul,bara si aripa fata ,bineinteles nu stiu ce mi s-a intamplat in ziua respectiva ,,credeam ca sunt in Germania,, si am apelat la mitsubishi asistenta care de altfel a fost foarte promt si mi-a dus masina in cel mai apropiat service respectiv teparii de la IRICAD Galati care in loc sa inlocuiasca piesele deteriorate cu unele noi mi-au pus piese sh zgariate din dezmembrari toata operatiune a costat 11 500 ron platita prin polita casco.
Daca v-a placut povestea trageti si invataminte din ea ,,evitati teparii de la Iricad Galati,,daca vreti un service cu adevarat mitsubishi va recomand dealerul din Bacau.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Vin Oct 29, 2010 4:30 pm

Bun-bun , ti-au pus ei piese sh cum spui , dar masina nu ai fost tu sa o ridici ??? nu ai facut inspectia ei inainte sa o iei si sa pleci ? pentru ca din cate stiu eu , cand se merge pentru ridicarea masinii , indiferent de motivul pentru care a fost in service , ea se preda de catre o persoana de la Receptie Service , nu ti se da cheia si pleci cu ea . Nu le iau apararea , dar exista niste semne de intrebare pe care ar fi bine sa le lamurim inainte de a aduce acuzatii .
Eu unul nu luam masina si il chemam pe seful de service / showroom sa vada cum se preda o masina la ei .

PS : foloseste punctuatia si fa o delimitare intre fraze / idei , e greu sa te urmarim . Merci

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori