Servicii Dealeri

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
volodea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 20, 2010 4:39 pm

Mesaj de volodea » Joi Mai 06, 2010 1:26 pm

Salutare tuturor!

Rog Administratorul de website, pe aceasta cale sa nu inchida acest topic.
Eventual sa cumuleze toate subiectele legate de servicii dealeri (sper sa nu se supere)
Nu am gasit nimic legat de calitatea serviciilor oferite de acesti furnizori auto si servicii Mitsubishi (poate undeva raslete). Cred, spre binele tuturor si celor care au intentia sa isi cumpere vreun Mitsubshi, sa stie REALITATEA.
Realitatea este ca, ca orice autoturism in garantie, mai pot apare "diverse" - atentie! nu din vina utilizatorului, pe care vrei sa fie remediate pe costurile Mitsubishi.
Ei bine....vreau sa va spun ca in cadrul unei anumite societati dealer Mitsubishi, exista persoane total neprofesioniste.
As vrea sa stiu daca pot sa dau nume, daca pot sa atasez pe forum, un istoric de corespondenta pe email?
Este vorba de corespondenta intre doi angajati dealer mitsubishi, care fac aprecieri la client, coresponenta pe care intamplator a ajuns si la mine
Stie cineva vreo adresa de email catre Mitsubishi Central?
Toate cele bune!

Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Joi Mai 06, 2010 1:30 pm

Discutia din topic pare foarte asemanatoare cu cea de aici.

Avatar utilizator
volodea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 20, 2010 4:39 pm

Mesaj de volodea » Joi Mai 06, 2010 1:36 pm

QUOTE (Tanaka @ May 6 2010, 01:30 PM) Discutia din topic pare foarte asemanatoare cu cea de aici.

Da, corect spus, pare.
...ori...
sorry...

Avatar utilizator
volodea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 20, 2010 4:39 pm

Mesaj de volodea » Joi Mai 06, 2010 4:46 pm

sa inteleg ca nimeni nu a avut sau are probleme cu calitatea serviciilor, cu reviziile?
toti sunteti multumiti cand mergeti la revizii?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Mai 06, 2010 5:29 pm

@moderare
1. Topicul se muta la categoria potrivita.
2. Nu mai cita intreg topicul anterior, rog respectuos sa citesti regulamentul pentru ca sunt ulte chestii care se sactioneaza si poate e bine sa reusesti sa nu incalci Regulamentul.

@on-topic:
Sunt destule topicuri, nu prea se deschide un topic mare, sunt mai punctuale, un anumit service, etc. Altii le prezinta la jurnalul de bord al masinii dar daca tu doresti in topicul acesta e Ok insa e bine sa si mentionezi despre cine e vorba si sa nu generalizezi.

Incep eu: la Bistrita: sunt multumit, sunt ok, am prins odata un filtru de ulei prost, curgea din el, schimbat imediat. Altadata s-a stricat un senzor de acceleratie la cuatarea clapetei, idem schimbate pe garantie. In rest, sunt multumit (si har domnului, i-am vizitat destul ca fac mai multi km decat media nationala), nu stiu daca acesta e raspunsul pe care il asteptai.

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Joi Mai 06, 2010 6:10 pm

eu spun ca poti vorbi pana la apocalipsa de astfel de chestii... Cat despre ceea ce spui ca detii, mai bine postezi nu o mai lungesti atat ca si cum am fi la cine stie ce emisiune tv de scandal (sa vedeti ce am eu... dar stati....)
CHiar si asa, de unde esti tu sigur de autenticitatea respectivelor conversatii... ma rog... e o tara libera.
Si eu stiu ca alt dealer te-a platit pe tine sa intri pe forum, stati, ca am si conversatii de pe mailul tau...
Nu serios? Inventez si eu 2-3 mailuri si crede-ma, le fabric atat de perfect incat poti veni cu mama CIA-ului si a SRI-ului si-a FBI-ului si n-ai sa demonstrezi in vecii vecilor ca mailul ala e fake. Iti dau si in scris daca vrei, facem si pariu pe ce suma vrei tu, de la 10.000 euro in sus. Nu glumesc.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Mai 06, 2010 6:37 pm

QUOTE Este vorba de corespondenta intre doi angajati dealer mitsubishi, care fac aprecieri la client, coresponenta pe care intamplator a ajuns si la mine
deci tu ai pus mana pe corespondenta PRIVATA a cuiva, si acum vrei sa actionezi impotriva lor? (eu asta inteleg din ce spui tu). in cazul asta imi cam doresc sa fiu eu unul din cei doi.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Mai 06, 2010 8:49 pm

Hai cu dosarul ala , hai cu mail-ul !
Zic sa mai citim si noi despre "meseriasi" , ca invers se practica , atunci cand postam pe forum nasoale despre ei .

p.s.
Toti avem probleme cu serviciile si reviziile , mai mult sau mai putin

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Mai 06, 2010 9:29 pm

Bughy - nu se practica nimic invers. conversatia prin posta electronica intre doua persoane, se cheama ca este o discutie privata si e un pic sub incidenta legii sa faci public asa ceva (dupa cate stiu eu). ce declara fiecare pe un forum PUBLIC, este treaba lui si isi asuma acest risc.
nu pot sa zic ca nu-s curios si eu totusi sa aflu de ce e suparat volodea (adica sa vaz mailurile)

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Mai 06, 2010 10:17 pm

E normal , ai dreptate , dar faceam si eu o extrapolare ...

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori