Tarife Reprezentanta

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Feb 10, 2010 10:27 am

De curiozitate, poate sa scrie cineva cat e ora de manopera la reprezentanta in diferite locatii sa le comparam. Am avut niste discutii cu un amic si ne-am cam contrazis pe chestia asta ("dincolo e mai ieftin...") si vreau sa vad cat e ora la Bucuresti, Cluj, Galati, Iasi etc....

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Mie Feb 10, 2010 3:46 pm

30 euro+TVA la iasi

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mie Feb 10, 2010 9:41 pm

100 lei + tva la tiriac otopeni

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Feb 11, 2010 2:33 pm

Multumesc celor care mi-au raspuns. Sa lamuresc exact si de ce am intrebat asta: service-ul unde fac eu reviziile de cand a ajuns Matza in Bistrita, a ajuns intre timp si reprezentanta Mitsu. Eu inca am prins tarifu de 56 ron + tva la ultima revizie dar il vor mari la 68 ron + tva si am intrebat cat e in alte parti pentru ca mi se pare ciudat sa existe asemenea discrepante. Adica, teoretic nu ar trebui sa fie un pret asemanator peste tot, asa teoretic unii se falimenteaza pe altii? Nu lucrez in marketing dar cam asa suna in neuronu' meu treaba asta....

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Feb 11, 2010 3:22 pm

Da, e ciudat. Si la Brasov ultima oara cand am vazut tariful era 90 ron/h la Mitsubishi si Hyundai si de 110 pentru Land Rover. Asta e foarte tare pentru ca lucreaza aceiasi oameni la toate marcile. Poate ca o ora de lucru la un Land Rover e mai lunga decat o ora la Mitsu

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Feb 11, 2010 3:26 pm

@Offtopic: LandRover-u e mai mare deci trebuie sa dea mai putine ture in jurul lui ca sa se adune orele de pe factura.
OnTopic: si eu zic ca e ciudata politica si de aia vroiam sa vad cat e si in alta parte dar vad ca nu sunt multi care ofera informatii. Topicul asta ar fi bun si pentru altii sa isi faca o idee (viitori colegi de Matze...). Cand aud ca japonezele sunt scumpe la intretinere, o iau razna. Dar ma rog.... VAG rullz

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Joi Feb 11, 2010 4:10 pm

fii linistit ca nici la reprezentantele VAG tarifele nu sunt mai mici..o revizie la Q7 este mai scumpa ca la un ML de exemplu.diferente e cam de 80 euro.
tarifele la reprezentante sunt stabilite si de importator dar si de piata pe care o are service-ul la dispozitie.

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Sâm Feb 13, 2010 10:29 am

100 ron / h la Ploiesti era acum vreo luna maxim doua

Avatar utilizator
SickneS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 13, 2008 12:53 pm

Mesaj de SickneS » Sâm Feb 13, 2010 2:47 pm

la Craiova din cate stiu eu este 85 RON banuiesc eu ca e fara TVA ... la hyundai si land rover nu stiu ca nu m-a interesat sa trec sa vad desi sunt in acelasi service practic.

Avatar utilizator
Rally art
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 21, 2010 10:58 am

Mesaj de Rally art » Mie Apr 21, 2010 11:32 am

Salut,


intamplarea face sa am si alta marca auto. La Mit motors este surprinzator de mic timpul de manopera. Am observat ca ora manopera aceeasi la toate marcile reparate de ei si credc a va este de folos informatia:

" Auto cu vechime 1-3 ani



? 18 euro fara TVA pentru lucrari de mentenanta, inlocuiri ansamble/ subansamble ( placute, amortizoare, saboti, distributie, ambreiaj etc.)

? 20 euro fara TVA pentru lucrari de reparatii motoare, cutii de viteze, diagnoza si sisteme electrice.

? 18 euro fara TVA pentru lucrari de Tinichigerie- Vopsitorie



Auto cu vechime 3-5 ani



? 16 euro fara TVA pentru lucrari de mentenanta, inlocuiri ansamble/ subansamble ( placute, amortizoare, saboti, distributie, ambreiaj etc.)

? 18 euro fara TVA pentru lucrari de reparatii motoare, cutii de viteze, diagnoza si sisteme electrice.

? 16 euro fara TVA pentru lucrari de Tinichigerie- Vopsitorie



Auto cu vechime + 5 ani



? 13 euro fara TVA pentru lucrari de mentenanta, inlocuiri ansamble/ subansamble ( placute, amortizoare, saboti, distributie, ambreiaj etc.)

? 15 euro fara TVA pentru lucrari de reparatii motoare, cutii de viteze, diagnoza si sisteme electrice.

? 13 euro fara TVA pentru lucrari de Tinichigerie- Vopsitorie



Mai mult, la prima revizie din planul de mentenanta se acorda discount de 100% manopera"



Am gasit ce e in ghilimele pe un alt site si am regasit lista de preturi afisata in geam. Sper sa va ajute.
Bafta!

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori