Rezolvare Problema Spalatoare Faruri

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Lun Ian 25, 2010 10:50 pm

De ceva timp nu imi mai merg spalatoarele de faruri de pe lancerul meu. Nu mai merg la modul ca nici macar nu se aude motorasul.

Vineri ma duc la service pe Bd. Metalurgiei si intreb la receptie: aveti idee cumva sau puteti intreba un electrician daca spalatoarele de faruri au siguranta proprie?
mi se raspunde: va fac programare luni la ora 9 la service.

OK, azi dimineata, la ora 9 eram prezent acolo, mi se cer cheile si talonul si mi se spune: luati loc putin va rog.

Iau loc putin si pe la ora 11:30 il intreb pe cel care imi preluase masina daca mai dureaza si imi spune ca este in service si se asteapta sa se dezghete lichidul din vas...
Eu zic: pai dupa cum v-am explicat, nu se mai aude motorasul, nu va puteti uita daca e vreo siguranta arsa?
El imi zice: nu, trebuie sa se dezghete ca sa testam cum trebuie.

Ma abtin sa fac o scena si solicit sa mi se inapoieze masina ca ma intorc prin Iulie cand o fi mai cald, ca sa nu mai astept o zi sau doua sa se dezghete.

Plec cu masina si imi aduc aminte ca am manualul masinii in portbagaj, ma duc la capitolul sigurante si vad ca intr-adevar spalatoarele de faruri aveau o siguranta separata si chiar aveam una de rezerva de aceeasi putere in capacul de la sigurante. Schimb siguranta si acum totul functioneaza.

Dar am pierdut 2,5 ore in service.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Ian 26, 2010 7:55 am

Si eu am avut siguranta arsa si am stat fara spalatoare vreo luna, pana am fost la revizie. Cand mi-au zis ca a fost doar siguranta, ma gandeam ca as fi putut linistit sa o schimb daca imi trecea prin cap

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Mar Ian 26, 2010 6:29 pm

Intodeauna la o problema de electrica a masinii , verifici siguranta !

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Mar Ian 26, 2010 7:26 pm

bine ca a fost in garantie si nu a trebuit sa platesti 2 ore si jumatate de manopera pentru nimic.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mar Ian 26, 2010 9:59 pm

@bughy - da, dar cateodata cand ti-e lene sau esti comod... si masina e in garantie, te duci la service

@nini - lol, 2 ore de manopera de stat la dezghetat? poate ca as fi platit daca ar fi lucrat ceva la ea, dar daca au pus-o in repaus.... ce sa taxeze?

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori