Service story

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mie Ian 16, 2008 11:24 am

QUOTE (Mau)dar eu de fapt pun 2 baieti sa faca aceste operatiuni concomitent....

Ai sau lucrezi in vr-un service ?

Avatar utilizator
Mau
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 21, 2007 4:56 pm

Mesaj de Mau » Mie Ian 16, 2008 4:25 pm

Nu, as vrea, dar nu am si nici nu lucrez intr-un service. Am spus doar ca daca as avea asa as proceda.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Ian 17, 2008 12:09 pm

.........

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Joi Ian 17, 2008 5:04 pm

hihihi esti simpatic...

Ce-ai bre cu oamenii ?
Ce nu-ti convine ?
Dupa ce ca e gratis, mai vrei si bine ?
Daca iti gaseai borna la baterie nestransa si/sau multe altele ? :shock:

Oricum astea sunt copilarii, insa de fiecare data imi demonstreaza ca se poate si mai rau...
Sunt perseverenti nu gluma...merg din rau in mai rau...pe masura ce acumuleaza clienti incepe sa li se rupa din ce in ce mai tare...
Chiar am impresia ca ei citesc aceste impresii dar actioneaza in sens invers...la ambitie! :wink:

Nu am exagerat cu nimic in povestile mele referitoare la acest service...
Mi-au provocat un asa de mare sictir incat lancerul de 1.8 trebuie sa fie prea OK ca sa mai merg pe Mitsubishi si nici masinile lor nu mai sunt deloc ce au fost.
De fiecare data cand mi-au umblat la masina, mi-au lasat urme si in 95% din cazuri a trebuit sa revin...pana m-am plictisit.

Bogdan, primeste toate feedback-urile de la clienti, stie tot ce se opereaza in service si cum...deci e la curent cu tot.

O sa-mi fac timp sa scriu o epistola la Mitsubishi Motors....una mare de tot cu un istoric al experientelor mele cu firma MCar si ce s-a rezolvat, si ce nu...
Asta ar fi singura solutie.

Bafta!

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Ian 17, 2008 6:45 pm

................

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Ian 18, 2008 12:49 am

Cu cea mai mare placere!
Te anunt!

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Vin Ian 18, 2008 3:49 pm

Din pacate si eu voi ajunge iar in service cu exact aceleasi probleme ca acum o luna.Frane care scartaie si arcurile din spate care la fel scartaie.Acum sunt destul de ocupat asa ca ma voi duce in februarie la ei.Daca iar le dau cu spray si mai merg o luna,ma voi opri direct la OPC fara sa-i mai sun.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Ian 18, 2008 4:40 pm

QUOTE (damutz)Din pacate si eu voi ajunge iar in service cu exact aceleasi probleme ca acum o luna.Frane care scartaie si arcurile din spate care la fel scartaie.

Ti-am zis ca or sa te rezolve dar o sa tina de joi pana mai apoi. :wink:

Avatar utilizator
anonimu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 19, 2008 2:42 pm

Mesaj de anonimu » Sâm Ian 19, 2008 2:57 pm

cam despre tot ce vorbiti voi aici sunt copilarii..v-a ramas mintea in urma nu a evoluat cu voi odata..uitati-va cate masini sunt in bucuresti si cati oameni 'cu cap' nu ca voi sunt pe forum...ce sa mai zic sunteti niste oamenii mizeri..(ex: cristi..iliescu...damutz..etc..)..si nu are nimeni nici o vina ..probrabil ca societatea in care traiti fiindca va accepta..aaaa...si inca ceva ..vedeti ca sunt reduceri la chicco..alea va prind bine acum...

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Sâm Ian 19, 2008 4:08 pm

anonimu...mda...deci asta era problema, reclamatiile astea au deranjat pe cineva destul de tare.

Nu cred ca esti din buzau, esti din bucuresti chiar...
S-ar putea chiar sa fii un pusti de 20 ani, mic si al dracu sau s-ar putea chiar sa te tragi din Buzau si sa fii un mare idiot cu studii, dus cu pluta, cu anumite interese oficiale...este posibil orice...dar asta ramane de vazut.

Si nu cred ca vorbesti chiar in numele tau, cunosti ce s-a scris pe aici, fie ca erai deja membru al acestui forum, fie ai fost pus de un membru al forumului sa dai si tu cu bata in balta...poate asa o sa sperii pe cineva...
Oricum e un interes la mijloc si am niste banuieli...

Daca tu sau cei in numele celor care scrii...credeti ca aceste mesaje, fapte, realitati exprimate mai sus... se rezuma doar la ceea ce este scris aici sau in alta parte...de mine, iliescu si multi altii (majoritatea)...va inselati amarnic...pe aceste forumuri nu sunt nici 5% din cei care au avut experiente neplacute si/sau placute in service...
Marea majoritate a clientilor nemultumiti, nu participa pe forumuri ca altfel ar fi dezastru.

De asemenea cunosc posesori de mitsu care scarbiti fiind de servicii...nu au mai participat pe forumuri si ca si mine se gandesc deja sa aleaga alta marca pentru urmatoarea achizitie...
Pe toate forumurile exista sectiuni de genul acesta...unele service-uri se revolta , altele invata sa nu mai repete greselile anterioare...depinde de capacitatea fiecaruia dintre ele...

Eu poate ca sunt "mizer" ca scriu chestiile astea pe forum,dar nu e vina mea...mizeriile astea sunt provocate de cei care sunt obligati sa ofere serviciile in cauza, platite de altfel...mizerabili sunt cei care isi bat joc de clienti pe banii lor, mizerabil esti tu ca scrii ce scrii, fara sa te identifici in vr-un fel...

Incapacitatea isi spune cuvantul...intai dispare comunicarea...apoi apoi apar jigniri...samd.

Daca ai norocul sa nu ai nevoie de service...atunci e totul OK!
Daca ai apucat sa intri pe mana lor...atunci sunt sanse mari sa devii "mizer".
Daca ai sti cati am in mess care inainte nu erau de acord cu posturile mele negativiste...si acum imi dau dreptate...stiu mai multe ispravi din service dar eu nu scriu decat in dreptul meu.

Oricum service-ul intretine aceste mizerii care nu se vor incheia atata timp cat lucreaza "mizer".
Imi pare rau dar asta e...

Sunt de acord cu tine, sunt copilarii...dar tocmai pentru faptul ca sunt copilarii ar trebuie remediate din prima, din a doua....si nu continuate la infinit "mai reveniti..." pentru ca altfel se numeste bataie de joc bai anonimule...
Am si experiente ok cu service-ul, le gasesti mai sus...alea iti plac ?
Rumeno locul tau e in baracile de la Roma...aici nu se scriu povesti de adormit copii, doar realitati...

Copilarii sau nu, contrazice-ma ca ce am scris in acest TOPIC este fals sau prezentat in mod "exagerat" si incorect de mine!
Daca vii cu argumente care sa ma convinga atunci eu o sa recunosc ca sunt mizer si o sa-mi fac harakiri.

Povestile de sus vorbesc de la sine...cico o sa bei tu in curand incapabilule pentru ca atat o sa-ti permiti.
De fapt tu ai dreptate...in romania, din cauza celor ca tine este posibil sa ajungi sa bei doar cico...

Fiecare trage ce concluzie poate sau cum ii dicteaza interesul...

Continua...

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori