Compatibilitate Spoiler Fata Lancer Sedan/lancer Sportback

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Mie Dec 02, 2009 2:10 am

Salut.

Poate cineva s-a confruntat cu problema asta.....se poate schimba spoilerul de la sedan cu cel de la sportback? Tocmai mi-am spart spoiler-ul intr-o bordura si m-a gandeam sa-l schimb pe casco cu unul de sportback deoarece imi place f mult grila aceea cromata.MS

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mie Dec 02, 2009 8:05 am

Din cate stiu eu bara fata de Sportback nu are acele fendere ca bara de Lancer Sedan. Va trebui sa schimbi bara cu totul pentru ca altfel nu se poate...mai este cineva pe forum care a schimbat bara cu una de Sportback si rezultatul este de nota 10. Acum ceva timp m-am interesat si eu de compatibilitatea intre cele 2 modele de bara si acestea se potrivesc de la un model la celalalt (difera putin unele prinderi).

Daca rezolvi cu cei de la casco, eu zic ca merita sa pui bara de Sportback.

Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Mie Dec 02, 2009 9:29 am

pai desi imi place grilajul toata bara m-am si gandit sa o schimb e rupta in parctea inferioara , e casco, deci clar o schimb pe casco, dar problema e daca se potriveste. MS

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Dec 02, 2009 9:59 am

O sa mai ai niste cheltuieli in plus. Grilele trebuie sa le cumperi separat pentru ca nu se potrivesc de pe bara pe care o ai acum. Si scutul acela de plastic de sub motor are altfel imbinarea cu bara si o sa trebuiasca schimbat. In rest imbinarile si prinderile sunt la fel. Din cate stiu nu depasesti 400eur daca inlocuiesti partea mare pe casco.
Vezi AICI una montata si mai jos sunt si detalii.

Avatar utilizator
teo_paul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 29, 2008 2:09 pm

Mesaj de teo_paul » Lun Dec 21, 2009 3:21 pm

Cand mi-am spart bara asta vara, mi-au cerut 1500 euro diferenta intre bara veche si cea noua (sportback)...cu reparatia pe Casco.
Nebunie totala...

Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Mie Ian 06, 2010 10:28 pm

un fleac:) ne-au ciuruit:))

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Dum Mar 06, 2011 1:36 pm

Conchistadorul, cum era sparta bara ta cand ai lovito de bordura. Si eu o am atinsa de o bordura pe dedesupt dar nu e sparta e doar deformata dincauza ca s-a presat pe armatura metalica de sub bara. Este sub masina si nu se vede decat daca ma aplec dar imi sta pe creer si as vrea sa schimb bara pe casco dar nustiu daca e suficient de avariata ca sa o dea la inlocuit.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori