Test Amortizoare = 60 Ron+tva

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
conchistadorul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 05, 2009 11:00 am

Mesaj de conchistadorul » Mar Noi 24, 2009 10:10 am

la mine scartaie suspensia spate, cum ajung putin pe denivelari incepe si face ca o caruta....sa sie fin cauza telescoapelor care dupa cate am citit aici sunt varza??? aceiasi problema o stiu la un fiat grande punto, care la 6000 de km erau telescoapele duse undeva la 40%. i le-a schimbat pe garantie la pers respectiva, dupa multe scandaluri si amenintari de genul: "domne nevasta mea e avocat, nu cred ca vreti sa ne luam in coarne".

@bobu vezi cat zice rar ca este permisa toleranta telescoapelor. pretenul meu a facut ceva test de suspensii la ceva rar autorizat, acesta i-a inmanat o foaie pretenului prin care i se preciza clar ca masina nu respecta normele de siguranta din romania, cu acesta foaie a mers la reprezentanta, daca nu ma insel autovenetia parca e in cj, si dupa ce a pus foaia sub nas injinerilor cat si niste vorbe-n vant:"domne nevasta mea e avocat", sau schimbat toate pe garantie.

Avatar utilizator
Cristian Stancu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Sep 22, 2008 5:55 pm

Mesaj de Cristian Stancu » Mar Dec 15, 2009 11:14 pm

Salut,

Nu vreau sa va dezamagesc, dar testerele de care vorbiti sunt testere de suspensie, mai exact masoara aderenta unui ansamblu arc amortizor, bara stabilizare etc.....chiar si un simplu joc in pivot poate da o asemena eroare.
Testerele de amortizoare se gases numai in fabrici, din cauza costurilor f mari. Normal RAR ce e sub 50% nu este acceptat ca admis, fie Eusama fie Boge.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Sâm Dec 19, 2009 2:35 pm

55% pe spate pe la vreo 40.000 parca.
mai ales cu rotile de iarna (pe 65) nu am nici o problema.
acum am 65.000

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori