Sablare In Iasi?

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
calind79
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 21, 2009 1:05 pm

Mesaj de calind79 » Sâm Noi 21, 2009 2:06 pm

Salut

Am urmatoarea problema: vreau sa sablez (pentru a da jos vopseaua veche in vederea revopsirii) un cadru de motocicleta din tevi de otel. Am gasit in IASI citeva locuri unde fac sablare cu instalatii industriale, de presiune foarte mare si care folosesc nisip de granulatie mare sau alice. Am facut o proba pe o bucata detasabila din cadru la una din aceste instalatii cu nisip, dar suprafata a ramas extrem de rugoasa in urma operatiei, mult prea rugoasa pentru a arata bine dupa vopsire. Am aflat ca exista alti agenti pentru sablare (alice din sticla, zgura speciala, nisip f. fin, gheata carbonica etc) care nu sint atit de agresivi cu suprafata metalului, dar nu am reusit sa gasesc pina acum in IASI pe cineva care sa faca operatia astfel. M-am gindit sa intreb si pe un forum auto pentru ca stiu ca multi isi reconditioneaza jantele din aluminiu, care nu are duritatea otelului si se preteaza doar la o sablare mai "miloasa". Are idee cineva unde pot sa ma duc sa fac asa ceva in IASI? Platesc bine, m-am saturat sa tot umblu pe drumuri si sa nu reusesc nimic... Multumesc anticipat.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori