[lancer X] Probleme Hands Free

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
Maximusdm
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 31, 2009 1:39 pm

Mesaj de Maximusdm » Vin Noi 06, 2009 11:54 am

Salut!

Am facut partea de configurare prin comenzi audio si am pus un numar in adress book.
Dupa ce alegi din adress book si zici dial tot sistemul ramane blocat.

A configurat cineva sistemul hands free de pe lancer model nou si poate sa apleze numar in adress book?

PLS help!

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Vin Noi 06, 2009 12:52 pm

Salut, eu folosesc destul de des sistemul hands-free pentru a apela pe cineva (e drept, am doar numarul prietenei in addressbook, ca mi-a fost lene sa mai bag altele, dar pe ea o sun in 80% din cazuri). N-am avut probleme de blocare, insa sunt putin nedumerit de comenzile de care zici. La mine procedura este urmatoarea: apasare buton hands-free, "Ready", zic CALL, ma intreaba "Name please", zic eticheta vocala asociata numarului, ma intreaba "Calling XXX mobile, is this correct?", raspund YES si se apuca de sunat... Nu zic nicaieri DIAL pentru a apela din addressbook, daca nu ma insel DIAL zici daca vrei sa ii dictezi numarul cifra cu cifra.

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Vin Noi 06, 2009 3:26 pm

Cred ca Maximusdm se referea la apelarea numarului din agenda sistemului hands-free, nu a telefonului. Si eu il folosesc de cand am masina si nu am avut probleme decat odata la adaugarea unui numar in agenda. Nu a vrut sa il adauge pana nu i l-am zis in franceza. In rest totul ok.

PS: Dupa ce da semnalul ready poti sa ii dai comanda CALL impreuna cu numele persoanei pe care vrei sa o apelezi. Nu trebuie sa astepti NAME PLEASE.

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Vin Noi 06, 2009 4:12 pm

La aceeasi agenda ma referam si eu, ca din agenda telefonului nu cred ca poti sa apelezi vocal (daca da, zi si mie cum ).
Am incercat faza cu CALL nume, dar nu mi-a iesit. Tre' sa fac vreo pauza intre CALL si nume? (de obicei rezulta in ceva de genul: "Dialing 2#8. Is this correct?" Yeah, right...)

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Sâm Noi 07, 2009 12:28 pm

Eu folosesc aproape zilnic, am multe nume in agenda si nu am avut probleme decit din cauza unui telefon pe care de altfel l-am si schimbat. Dar vina nu era a sistemului ci a telefonului. Sugerez sa incerci si cu alt mobil.

Avatar utilizator
magila
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 14, 2009 11:55 am

Mesaj de magila » Mar Noi 17, 2009 2:06 am

Diablo, te inteleg perfect. N-oi fi eu Sean Connery da' sa pronunt cat de cat in engleza stiu. Ei bine, cand ma intreaba cucoana aia din boxe "Dialing blah, blah, blah?" imi vine sa-mi bag picioarele prin bord. Am schimbat limba sistemului in germana (si o vorbesc destul de bine), si vaca ma intreba "Wie bitte?" Poate cineva sa-mi dea un pont cum poti sa te-ntelegi cu sistemul asta hands-free?

Avatar utilizator
mirciut
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 05, 2009 1:15 pm

Mesaj de mirciut » Mar Noi 17, 2009 9:34 am

Nu poti.....; foloseste-l cu apel de pe celular, nu-ti mai bate capul.....

Chiar daca ?ntr-un final fericit ?nregistrezi doua contacte care sa semene oarecum (fonetic), daca zici "Call xxxxx" o sa-l apeleze numai pe primul. Am ?ncercat si eu ?n nenumarate r?nduri p?na m-am lasat pagubas.....

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Lun Noi 23, 2009 12:04 pm

Oh shit, nu incerca sa formezi de fiecare data un numar, sistemul nu recunoaste calumea cifra 2. Eu zic sa introduci in agenda masinii numerele cele mai folosite, iar pe celelalte apeleaza-le direct de pe telefon (de curand mi-am dat si eu seama ca functioneaza si asa). Eu am vreo 4 numere in agenda masinii si de obicei merg fara probleme cu "Call"

Avatar utilizator
magila
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 14, 2009 11:55 am

Mesaj de magila » Lun Noi 23, 2009 4:59 pm

Am o mica problema si cu apelarea de pe telefon. Anume: din momentul in care cel pe care il apelez imi raspunde si pana cand imi preia apelul sistemul hans-free trec cateva secunde, timp in care respectivul apelat de obicei imi inchide. Tot ce mai aud e "Baga-ti-ai...".

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Noi 23, 2009 5:32 pm

Asa e la toate, dar mie nu mi se pare chiar atat de mult. Abia are timp respectivul sa zica 'alo' asa ca pot trece direct la subiect. Daca s-a oprit muzica stiu sigur ca pot vorbi si ca cel pe care l-am sunat a si raspuns.

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori