Service Tinichigerie In Bucuresti

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Mar Iul 27, 2010 2:10 pm

MCar Expozitiei, masina de un an si ceva, revopsit bara spate, aripa stinga spate, iesit bine, fara diferenta de culoare. Cel putin nimic evident sau sa observ eu. Si m-am uitat insistent. Doar timpul poate spune. Insa la aproape un an dela micul eveniment, inca e ok.
Inca ma chinui sa le gasesc nod in papura celor de acolo. Pentru lucruri medii/majore. Nu vor si gata. Nu stiu la preturi cum sint, insa la calitate totul pare ok.

Avatar utilizator
ciprian_dobretrifan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 20, 2009 5:35 pm

Mesaj de ciprian_dobretrifan » Mar Iul 27, 2010 3:36 pm

eu am vopsit la MIT cateva componente de curand si a iesit super ok.

Avatar utilizator
Mosion
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 02, 2008 4:33 pm

Mesaj de Mosion » Mie Iul 28, 2010 3:16 pm

La mine pe capota au iesit niste diferente evidente de culoare. N-am fost atent cand am luat-o, m-am dus cu ea a doua zi, au zis ca se rezolva la un polish. Ok, dupa polish, sau ce i-au facut nu se mai observa, dar dupa vreo cateva spalari petele au reaparut. In plus de asta, dupa nici un an, au aparut si doua mici exfolieri ale vopselei.

QUOTE (jules @ Jul 27 2010, 02:10 PM) MCar Expozitiei, masina de un an si ceva, revopsit bara spate, aripa stinga spate, iesit bine, fara diferenta de culoare. Cel putin nimic evident sau sa observ eu. Si m-am uitat insistent. Doar timpul poate spune. Insa la aproape un an dela micul eveniment, inca e ok.
Inca ma chinui sa le gasesc nod in papura celor de acolo. Pentru lucruri medii/majore. Nu vor si gata. Nu stiu la preturi cum sint, insa la calitate totul pare ok.

Avatar utilizator
Masculu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 16, 2011 5:56 pm

Mesaj de Masculu » Dum Ian 16, 2011 6:05 pm

Buna seara ! sunt nou pe forum..am un mitsu space star 1.9 DI-D din 2002. intro seara la intrare in bucuresti am luat un caine si am spart spoileru'. Intrebarea mea este daca stiti pe cineva in bucuresti care se pricepe sa repare cu fibra de sticla, sau orice altceva numai sa nu pun unul nou k ma ajunge undeva la 600 de euro. ms anticipat!

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Apr 29, 2013 10:15 pm

Am schimbat si eu in toamna bara spate de ralli art la Mcar metalurgiei si a inceput sa mi se exfolieze lacul. E a doua bara de ralli art schimbata in metarugiei cu care patesc acest lucru, oare as putea sa ma duc in expozitiei pentru a o remedia pe garantie, ma gandesc ca e acelasi service doar ca punctul de lucru e diferit. Poate acolo vopsesc mai bine si nu o sa mai am surprize? Prima bara de pe care mi se exfolia lacul au rectificat-o zonal si nu prea mi-a placut cum a iesit in mod normal ar trebui revopsita/lacuita integral.

Deasemeni astia din metalurgiei nici nu vor sa-mi dea masina la schimb ca cica operatiunea nu dureaza mai mult de 48h desi prima bara cand au rectificat-o m-au lasat fara masina fix 2 zile.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Dum Mai 12, 2013 5:38 pm

Am fsot in expozitiei si au zis ca desi sunt acelasi service serviciul de vopsitorie e subcontractat pt fiecare punct de lucuru diferit si trebuie sa ma duc tot in metalurgiei pentru a beneficia de garantie. Cei din expozitiei au vorbit cu cei din metalurgiei si mi-au zis ca o sa acorde atentie sporita masinii mele.

Maine am programare sa le las masina pt revopsire bara spate. Azi am spalat masina si i-am zis baiatului sa insiste cu jetul la imbinarea dintre zona nevopsita si zona vopsita a barei spate de ralli art si bineinteles ca lacul a continuat sa se exfolieze pe mai multe zone. Sa zic ca imi refac astia din metalurgiei bara dar ce ma fac daca iar incepe sa sara lacul? Repet e a doua bara schimbata la ei cu care am aceasta problema si m-am saturat sa stau pe drumuri si fara masina dincauza unui vopsitor care nu stie meserie.

Cei care aveti bare fata/spate la care ramane o zona nevopsita(ASX, LAncer ralli art, etc) si care ati schimbat vreo bara in metalurgiei sau alt service ati patit asa ceva?

Ei insista ca sunt unicul care pateste asa ceva dar mai e un coleg pe forum tot cu lancer care mi-a zis ca la fel a patit si el si tot in metalurgiei a schimbat bara spate si tot de ralli art.

Avatar utilizator
volint
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Mie Sep 28, 2011 10:17 am
Contact:

Mesaj de volint » Dum Mai 12, 2013 8:20 pm

Eu as merge la altcineva ce intr-adevar stie sa vopseasca, chiar daca masina e in garantie. Timpul si nervii cred ca valoreaza mai mult decat costul lucrarii. Si stim cu totii ca la "particulari" preturile sunt mult mai mici decat la reprezentanta. Nu mai vorbesc de calitate, care... sa zicem ca e "controlabila" la o adica (poti sta langa meserias cat timp face treaba)

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Dum Mai 12, 2013 8:32 pm

Pai cei din metalurgiei o refac gratuit ca doar e greseala lor desi ei au incercat si cu prima bara si cu asta sa o dea cotita cica "depinde unde spal masina". Chestia care ma macina pe mine e ca persista in greseala si iar o sa sara lacul.

Avatar utilizator
deyutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 10:39 pm
Contact:

Mesaj de deyutzu » Lun Mai 13, 2013 2:06 pm

Eu intradevar am avut problema cu prima bara de ralliart dar a sarit vopseaua cu totul nu doar lacul dupa ce au refacut-o nu am mai avut probleme

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Mai 13, 2013 3:17 pm

Am lasat masina in service, am primit si masina la schimb(identica, doar ca e gri). Au zis ca revopsesc bara integral.

Din cate am observat e o problema generalizata la ei asta cu saritul lacului, mai era un lancer in curte tot cu bara de ralli art si tot asa avea lacul exfoliat. Deci nu sunt unicul cu problema asta cum sustineau ei.

Cred ca pe viitor voi merge in expozitiei pentru probleme de tinichigerie/vopsitorie.

Acum sa vedem cum o sa se comporte in timp ca daca peste 2-3 luni iar sare lacul ...

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori