Service Tinichigerie In Bucuresti

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
romeo
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mar Iun 02, 2009 5:38 pm

Mesaj de romeo » Joi Oct 22, 2009 12:07 am

salutare,

sunt fericitul posesor al unui lancer rosu. din pacate am avut si 2 mici incidente - intr-o dimineata ca m-a sifonat usor cineva in parcare si, de ieri, sunt si nefericitul posesor al unei zgarieturi cu cheia...

cum ambele incidente sunt minore, pot trai cu ele... intrebarea ar fi daca merita sa ma duc sa-mi revopsesc capota la motor, sau mai bine sa stau cu zgarieturile ? ma refer aici la potentialele riscuri de a duce masina in service si de a ma trezi ca vopseaua nu corespunde cu restul masinii, sau ca s-a umblat si in alte partzi, sau etc.

pe site (http://www.mitsubishi-motors.ro/Retea-service_78.html) figureaza 4 service-uri in bucuresti... imi puteti impartasi din experiente, care ar fi mai serios ?

multzam

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Joi Oct 22, 2009 10:37 am

Eu am vopsit portbagajul (~1 an) si bara spate (~6 luni) la MCar Expozitiei si pot spune ca atat dpdv culoare cat si exfoliere/rezistenta in timp pana acum nu sunt probleme. Am inteles ca folosesc vopsitoria Mercedes.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Oct 22, 2009 3:07 pm

Salut,poti incerca si la M Car Metalurgiei,desi parerile am vazut ca sunt impartite.Eu am fost multumit,mi-au nimerit si culoarea,s-au miscat si repede si foarte amabili.

Avatar utilizator
ZC's Fan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 27, 2009 9:11 pm

Mesaj de ZC's Fan » Vin Noi 27, 2009 9:33 pm

Eu lucrez in zona de nord, observ ca la MIT MOTORS au tinichigerie in aceeasi curte cu mecanica. Am discutat cu mai multi prieteni/colegi care au Mitsubishi si nu au fost probleme. Voi ce stiti despre service ul asta? Sa ma duc acolo? Au decontare directa firma la care sunt asigurat si ma gandeam ca imi e si aproape de locul de munca, pot sa urmaresc de aproape lucrarile la masina mea. Astept sfarturile voastre.

Multumesc.

Avatar utilizator
n.vasiliu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 6:18 pm

Mesaj de n.vasiliu » Sâm Ian 16, 2010 9:01 pm

QUOTE (diablo_666 @ Oct 22 2009, 09:37 AM) Am inteles ca folosesc vopsitoria Mercedes.





Nu sunt convins !!!

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Sâm Mai 01, 2010 12:43 pm

In urma unui "cadou de parcare" am avut surpriza sa gasesc matza cu un stop spart si cu aripa spate usor indoita deasupra lui. Am dus masina la MCAR Expozitiei si a fost gata in 2 zile. Au lucrat foarte bine, nu se observa absolut nimic, nuanta se potriveste. Masina mi-a fost predata proaspat spalata, interiorul avea huse, totul impecabil. Chiar nu am ce sa le reprosez.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Dum Mai 02, 2010 10:35 am

in metalurgiei mi-au facut-o sorcova. in expozitiei nu am avut ocazia

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mie Mai 19, 2010 11:25 am

am aflat de curand ca cei din Expozitiei nu mai folosesc Mercedesu'. Acum le fac intr-un mic service dintr-o curte la un nene prin zona pe acolo.
Iar Metalurgiei le fac la Autoklass, dar avand in vedere preturile de acolo, dozeaza materia prima sa se incadreze in pretul M-Car.
Daca cine mi-a spus mie m-a mintit, atunci va mint si eu

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Mie Mai 19, 2010 12:04 pm

Am fost mlutumit de vopsirea de la MCAR Expozitiei. Nu stiu cum stau la capitolul tinichigere ....Dar ca vaopsitorie, impecabil. Nu se paote face diferenta.

Avatar utilizator
Mosion
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 02, 2008 4:33 pm

Mesaj de Mosion » Vin Iul 02, 2010 11:16 am

Eu n-am fost prea multumit de vopsitoria M Car... La Tiriac in Otopeni stie cineva cum lucreaza?

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori